W Młodej Lidze pełna pula w stolicy – Z outsiderem nie było łatwo

Występujący w Młodej Lidze siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn byli zdecydowanymi faworytami w wyjazdowym spotkaniu z zamykającą tabele Politechniką warszawską. I nie zawiedli pokonując rywali ze stolicy 3:0 (22,27,22), ale z pewnością nie był to spacerek. Gospodarze postawili duży opór, a kortowianie wykazali odporność psychiczną w drugiej partii, w której bronili setbole. Wszystko dobrze się skończyło.

Politechnika Warszawska – Indykpol AZS UWM Olsztyn 0:3 (22:25, 27:29, 22:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Krzysztof Gulak, Tomasz Koziatek, Patryk Dobkowski, marek Kurmin, Filip Kozłowski, Piotr Szostek, Jakub Bik (l) oraz Leszek Wójcik, Hubert Jankuniec, Maciej Mozol, Radosław Polak, Mateusz Olbryś.

W pierwszym secie olsztynianie kontrolowali sytuację i choć ich przewaga była niewielka dość łatwo zakończyli seta. W drugiej partii przeżywaliśmy trudne chwile, bowiem gospodarze prowadzili 24:22. Wtedy trener Maciej Rejzner dokonał istotnej zmiany (wszedł Maciej Mozol), która wyraźnie wybiła z rytmu rywali i olsztynianie wyrównali na 24:24. Rozpoczęła się gra nerwów z zepsutymi zagrywkami włącznie. Na szczęście goście wykazali więcej opanowanie i wygrali do 27. W trzeciej odsłonie AZS zagrał solidnie i nie wypuścił szansy. Zasłużone zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że Politechnika zaprezentowała się lepiej niż oczekiwano.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0 (25:15, 26:24, 25:22)

CS PSP AZS Częstochowa – Effector Kielce 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 25:27, 15:12)

AZS Politechnika Warszawska – AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 27:29, 22:25)

Transfer Bydgoszcz – ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:15, 25:19)

RCS Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 27:29, 25:15, 25:20)

BBTS ATH Bielsko-Biała – Resovia Rzeszów 3:0 (27:25, 25:21, 25:22)

Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 0:3 (25:27, 21:25, 15:25)

1 Transfer Bydgoszcz 12 34 35:6

2 ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 11 27 28:8

3 Asseco Resovia Rzeszów 11 25 28:14