W Młodej Lidze porażka na własne życzenie – Zamiast trzech jeden

W Młodej Lidze. Indykpol AZS UWM Olsztyn uległ Resovi Rzeszów2:3 (17, 16, -24, - 27, - 12). Rzeszowianie w ubiegłym sezonie w tych rozgrywkach dysponowali ogromnym potencjałem, w tym to zupełnie inna drużyna, która z pewnością nie będzie się liczyć w walce o zwycięstwo. Akademicy wygrali bez najmniejszych kłopotów dwa sety, w kolejnym sukces mieli podany na tacy, ale przegrali i podali tym samym rękę rywalom. Ci skorzystali z oferty i z Olsztyna wyjeżdżają z dwoma punktami.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:17, 25:16, 24:26, 27:29, 12:15)

Indykpol  AZS UWM Olsztyn: Paweł Mazek, Piotr Łukasik, Mateusz Rodakowski, Jakub Urbanowicz, Damian Boruch, Łukasz Olender, Bartosz Mariański (l) – Grzegorz Szczotko, Jędrzej Ruszczyk

Dwa pierwsze sety bez historii. Zwłaszcza ten otwierający spotkanie rozpoczął się od prowadzenia 8:0, gdy zagrywał Paweł Mazek. Wysokie zwycięstwa kortownia, którzy grali pewnie w przyjęciu i mieli okazje zaprezentować duży wachlarz możliwości w ataku. W trzeciej odsłonie nastąpił moment rozluźnienia i goście odskoczyli na 7:2. Akademicy szybko wyrównali , a później nawet osiągnęli spora przewagę (20:17), ale końcówkę rozegrali źle i w efekcie oddali te partię gościom. Podobnie było w kolejnym secie. Olsztynianie prowadzili cały czas, dali się dogonić przy stanie 17:17, a potem rywale szli łeb w łeb. AZS miał meczbole, których nie wykorzystał. Dwa ataki Jakuba Urbanowicza w antenkę dały zwycięstwo gościom i było 2:2. W tym momencie straciliśmy już punkt, a pełna pula była przecież na tacy.

Niestety w tie breaku wzmocnieni psychicznie rzeszowianie znów dominowali w drugiej części seta . Odrobili początkowe straty 4:6,. Odskoczyli i pilnowali przewagi. Zaświtała nadzieja gdy kortowianie doszli na 12:13, ale na więcej ich stać nie było. Szkoda. Typowa porażka na własne życzenie.

Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk  3:1  (25:23, 25:17, 25:27, 25:12)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Fart Kielce  1:3  (27:25, 23:25, 21:25, 21:25)

AZS UWM Olsztyn – Resovia Rzeszów  2:3  (25:17, 25:16, 24:26, 27:29, 12:15)

Jastrzębski Węgiel  – AZS Częstochowa  3:0  (25:17, 25:16, 25:22)

Delecta Bydgoszcz – Politechnika Warszawska  3:2  (25:17, 23:25, 25:21, 19:25, 15:12)

1   PGE Skra Bełchatów   10   25 28:13

2   ZAKSA Kędzierzyn-Koźle   10  20 25:14

3   Delecta Bydgoszcz   10  20 28:18

4   KS Jastrzębski Węgiel SSA   10   19 21:16

5   AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa   10  12 18:23

6   Asseco Resovia Rzeszów   10   12  18:23

7   AZS Politechnika Warszawska   10  11 17:23

8   Lotos Trefl Gdańsk   10  11 16:23