W Młodej Lidze porażka z liderem – Żeby wygrywać trzeba bardziej chcieć

W Młodej Lidze siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn mieli okazje zafundować sobie i sympatykom świąteczny prezent. Pokonać lidera rozgrywek Skrę Bełchatów to byłoby coś! I I mogło to być to zupełnie realne, gdyby nie stare grzechy, czyli serie błędów, które niweczą ciężko wypracowany dorobek. W pierwszym secie akademicy prowadzili już1 9:14 i seta przegrali. Niestety na własne życzenie. Ponieśli tez porażkę w całym spotkaniu 0:3 (-26,-19, -23). Szkoda, bo przynajmniej jeden punkt był na pewno w zasięgu

Indykpol AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3 (26:28, 19:25, 23:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Mazek, Jakub Urbanowicz, Damian Boruch, Jędrzej Ruszczyk, Maciej Szadkowski, Dariusz Kurmin, Maciej Budziński (l) oraz Kamil Gucewicz.

Akademicy rozpoczęli doskonale od razu zdobywając przewagę po udanych zagrywkach Jakuba Urbanowicza . Wprawdzie goście wkrótce wyrównali, ale później gospodarze znów odskoczyli, mając bardzo dobrą passę we wszystkich elementach gry. Wreszcie pokazali na co ich stać – słychać było na trybunach. Przy stanie 19:14 wydawało się, że set jest już nasz. Niestety pojawiły się stare grzechy; brak koncentracji przy przyjęciu podania, zepsute zagrywki, błędy przy siatce. Różnica stopniała, rozpoczęła się gra na przewagi, z której zwycięsko wyszli przeciwnicy.

Druga partia w pierwszej fazie wyrównana, potem jednak toczyła się pod dyktando Skry, która bez kłopotów dokończyła sprawę. Gdy w trzeciej bełchatowianie odskoczyli na 9:3, a potem 18:13 wydawało się, że jest już po meczu. I znów tak jak na początku nastąpiła świetna passa kortowian (m. in. zagrywki Kamila Guzewicza), którzy wyrównali, a nawet objęli prowadzenie 20:19. Przy stanie 21:22 sędzia popełnił fatalny błąd (orzekł dotknięcie siatki prze zawodnika AZS, a było odwrotnie). To był kluczowy moment tej fazy. Goście wykorzystali szansę i wygrali 25:23.

Po liderze spodziewaliśmy się więcej, tym bardziej boli porażka kortownia w trzech setach.