W Młodej Lidze są trzy punkty – Rywalom podaje się dłoń po meczu

W Młodej Lidze w Uranii siatkarze Indykpolu AZS UWM i Effectora Kielce rozegrali typowy przedmecz przed spotkaniem PLUS LIGI. Emocji nie zabrakło, także nerwów, bowiem olsztynianie zapomnieli chyba, że w tej dyscyplinie można „odpuścić” rywalom dopiero po ostatniej akcji. Tymczasem mając z zanadrzu 2:0 i wyraźne prowadzenie w trzeciej partii młodzi akademicy pofolgowali, podali dłoń przeciwnikowi, który skwapliwie z tego skorzystał, wygrał seta i był bliski doprowadzenia do tie breaku. Na szczęście skończyło się na zwycięstwie 3:1 (23,17,-23,23).

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Effector Kielce 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Kamil Guzewicz, Konrad Gawrewicz , Łukasz Kuchciński, Filip Kozłowski, Bartosz Bednarczyk, Rafał Gnatowski (l)

W pierwszej partii spotkanie było bardzo wyrównane i gospodarze dopiero w końcówce objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. W następnej odsłonie kontynuowali dobrą passę i zwyciężając do 17 wydawało się, że już zupełnie zniechęcili rywali. Wskazywała na to duża przewaga w trzecim secie (13:8). To dawało komfort pod warunkiem zachowania odpowiedniej koncentracji i nie lekceważenia przeciwka. A stało się odwrotnie. Olsztynianie byli już zapewne myślami w szatni, a kielczanie skwapliwie korzystali z piętrzących się pomyłek AZS-u. Po bardzo wyrównanej końcówce wygrali tę partię i zaczęły się nerwy.

W kolejnej odsłonie to będący na fali goście dyktowali długo warunki. Na szczęście Indykpol walczył do końca i uratował zwycięstwo 3:1. Za to duże brawa, natomiast nagana za odstępstwa od siatkarskich zasad. Tym razem się udało…