W Młodej Lidze Skra też lepsza – Indykpol urwał seta, ale to za mało

W kolejnym meczu z zespołem czołówki Młodej Ligi siatkarze AZS UWM punktów nie zdobyli, choć urwali faworytom seta. Zabrakło trochę zdecydowania w kluczowych momentach. Skra Bełchatów lepiej weszła w to spotkanie, bardzo pewnie wygrywając pierwszą partie i zapowiadało się , że mecz nie potrwa długo. Tymczasem od drugiej odsłony rozgorzała walka. Decydująca okazała się końcówka, którą akademicy przegrali mimo niezłej postawy. I choć w trzeciej partii okazali się lepsi, to czwartą znów oddali, ulegając ostatecznie rywalom 1:3 (-17,-25,20,-21)

Indykpol AZS UWM Olsztyn –Skra Bełchatów 1:3 (17:25, 25:27, 25:20, 21:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Marcin Wojtulewicz, Jakub Urbanowicz, Filip Kozłowski, Mateusz Ordakowski, Bartosz Bednarczyk, Rafał Gnatowski (l) oraz Kamil Guzewicz

W porównaniu z poprzednimi meczami w zespole zaszły zmiany personalne. Zabrakło w składzie Łukasza Kluchnińskiego, którego zastąpił na rozegraniu Marcin Wojtulewicz. Drużynę wzmocnił też Jakub Urbanowicz, ale w efekcie goście stanowili bardziej zgrany i wyrównany kolektyw. Potrafili wygrać trudną końcówkę drugiego seta i otrząsnąć się po przegraniu trzeciego. Dokończyli mecz pewnie, mimo, że kortowianie starali się jak mogli.

W niedzielę Indykpol AZS UWM rozegra kolejne spotkanie. Odrobi zaległości w Bydgoszczy w meczu z Delectą.