W Młodej Lidze sukces akademików w Jastrzębiu – Pokazali charakter…

Pierwsze dwa punkty w Młodej Lidze zainkasowali siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Występując po raz drugi z rzędu na wyjeździe (pierwsze spotkanie przegrali w Rzeszowie 1:3) pokonali po zażartej walce Jastrzębski Węgiel 3:2 (-18,23,-24,24,9). Tym razem akademicy stanęli na wysokości zadania i potrafili odwrócić losy tego bardzo wyrównanego meczu. O zwycięstwie zadecydowała w dużym stopniu końcówka czwartej partii , kiedy znajdujący się pod ścianą olsztynianie świetnie wytrzymali ostatnie fragmenty i wygrali na przewagi. W tie breaku poszli za ciosem i było po meczu.

 

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:18, 23:25, 26:24, 24:26, 9:15)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Konrad Gawrewicz, Kamil Guzewicz, Filip Kozłowski, Michał Tomczak, Bartosz Bednarczyk, Bartosz Mariański (l), oraz Marcin Wojtulewicz, Jędrzej Jasnos, Robert Wróbel, Maciej Budziński

W pierwszym secie olsztynianie grali najsłabiej, nie bardzo mogli przyzwyczaić się do warunków panujących w hali. Potem jednak z każdą minutą było lepiej. Trzeba przyznać, że kortowianie zazwyczaj przegrywali na dystansie i zrywali się do odrabiania strat w drugiej części partii. Dwa razy im się udało, a zwycięstwo w czwartej odsłonie miało podwójne znaczenie, gdyż wyraźnie osłabiło morale rywali. W tie braeku, gospodarze dotrzymywali kroku tylko do stanu 4:4. Potem AZS odskoczył i przy zmianie było już 8:5. To dodało jeszcze większej pewności, dlatego tym razem końcówka okazała się bardzo spokojna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x