W Młodej Lidze tylko punkcik z Zaksą – Falowanie i spadanie

W rozgrywkach siatkarskiej elity przerwa związana z udziałem reprezentacji Polski w Pucharze Świata, natomiast kontynuuje rywalizacje Młoda Liga. Olsztyński AZS UWM w dziewiątej kolejce zmierzył się na własnym boisku z Zaksą Kędzierzyn i przegrał to spotkanie 2:3 (20,-22,14,-19,-12). Mecz okresami mógł się naprawdę podobać, choć siatkarzom obu zespołów można zarzucić, że grali falami. Mniej tych słabszych momentów mieli goście i zdobyli dwa punkty, młodzi akademicy tylko jeden.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Zaksa Kędzierzyn 2:3 (25:20, 22:25, 25:14, 19:25, 12:15)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Mazek, Maciej Budziński, Szymon Witkowski, Łukasz Olender, Piotr Łukasik, Damian Boruch, Bartosz Mariański (libero) oraz Maciej Szadkowski, Kamil Guzewicz, Łukasz Kuchciński.

Szkoda, że po wyraźnym zwycięstwie w trzecim secie akademicy nie poszli za ciosem, bo trzy punkty były nam bardzo potrzebne. Akurat wtedy nastąpił okres słabszej gry, który niestety przeniósł się na tie break. Kędzierzyn uzyskał nieznaczna przewagę. Gospodarze w pewnym momencie wyrównali, ale za chwilę rywale znów odskoczyli na dwa oczka. W kluczowym momencie sędziowie zaliczyli kontrowersyjną piłkę Zaksie, a ponieważ była do już końcówka seta sprawa została przesądzona. Olsztynianie stracili koncentracje i…przegrali.

Jastrzębski Węgiel – Asseco resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:19)

Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:21, 16:25, 23:25, 24:26)

AZS Politechnika Warszawska – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)

Delecta Bydgoszcz – AZS Delic Pol Norwid Częstochowa 3:2 (20:25, 25:17, 19:25, 31:29, 15:9)

1 PGE Skra Bełchatów   9  22 25:12

2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle   9  20 24:11

3 Delecta Bydgoszcz  9  18 25:16

4 KS Jastrzębski Węgiel SSA   9  16 18:16

5 AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa   9  12 18:20

6 Lotos Trefl Gdańsk   9 11 15:20

7 AZS Politechnika Warszawska   9  10 15:20

8 Asseco Resovia Rzeszów   9  10 15:21