W Młodej Lidze z Resovią bez punktu – Powinno być lepiej…

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie Młodej Ligi Indykpolu AZS UWM Olsztyn z Resovią Rzeszów zakończyło się porażką akademików 1:3 (-22,-23,23,-21) i jest to wynik, który przyjęliśmy z dużym niedosytem. Wprawdzie akcje rywala stoją wysoko (wicelider tabeli), ale przebieg spotkania udowodnił, że przy większej koncentracji można było się pokusić przynajmniej o punkt.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 21:15)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Piotr Łukasik, Marek Kurmin, Kamil Guzewicz, Tomasz Koziatek, Jakub Macyra, Patryk Napiórkowski, Bartosz Mariański (l) oraz Tomasz Leik, Filip Kozłowski, Marcin Kamiński, Marcin Perzanowski, Hubert Jankuniec.

Akedemicy przystapili do meczu bez trzech podstawowych graczy UKS Tempo 25 (Tomczak, Augustynowicz i Lewoc), którzy w tym samym czasie przybywali w Malborku na turnieju ze swym macierzystym klubem., stąd dużo mniejsze pole manewru. Od początku w Uranii trwała zacięta walka, w której kortowianom zabrakło zdecydowania w kluczowych momentach. W pierwszej partii gospodarze prowadzili, potem zgasło światło i przymusowa przerwa trwała kilka minut. Lepiej znieśli ją rzeszowianie, którzy w końcówce byli bardziej skoncentrowani .Podobnie w drugiej odsłonie. Trener Maciej Rejzner dokonywał wielu zmian, szukał optymalnego ustawienia. W trzeciej partii wreszcie coś zaskoczyło i choć ostatni fragment był nerwowy (olsztynianie niepokojąco tracili przewagę), udało się przeprowadzić wreszcie tę decydująca akcje.

W czwartej partii było już 8:2 dla AZS-u i wydawało się, że tie break jest nieunikniony. Niestety nastąpił fatalny przestój goście z nawiązką odrobili straty i w pewnym momencie prowadzili 24:17. Zryw akademików był spóźniony i przegrali do 21.

Mała stabilność w grze na pewno spowodowana była brakiem podstawowych zawodników, ale mimo to wynik mógł być lepszy.

Transfer Bydgoszcz – CS PSP AZS Częstochowa 3:0 (25:15, 25:11, 25:16)

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

AZS Olsztyn – Resovia Rzeszów 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 21:25)

Effector Kielce – ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 25:27, 21:25, 22:25)

Czarni Radom – Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 18:25, 25:23, 20:25, 9:15)

BBTS ATH Bielsko-Biała    SMS PZPS Spała 0:3 (21:25, 22:25, 14:25)