W Młodej Lidze zła passa AZS UWM – Końcówki zmorą kortowian

Bez punktu wracają z Częstochowy siatkarze AZS UWM, występujący w Młodej Lidze. Porażka 1:3 (-26,22,-16,-22) z AZS Delic Pol Norwid jest szczególnie bolesna, bo prawie w każdym secie mieliśmy przewagę i nie potrafiliśmy skończyć najważniejszych piłek. Najgorzej, że sytuacja powtarza się prawie w każdym meczu. Umiejętnościami, wyszkoleniem olsztynianie nie ustępują najlepszym, ale gdy brakuje przysłowiowej kropki nad „i” trudno myśleć o zwycięstwach.

AZS Delic Pol Norwid Częstochowa – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Mazek, Jakub Urbanowicz, Damian Boruch, Łukasz Olender, Piotr Łukasik, Mateusz Ordakowski, Bartosz Mariański oraz Jędrzej Ruszczyk, Marcin Wojtulewicz, Szymon Macyra , Grzegorz Szczotko.

Pierwszy set miał duże znaczenie psychologiczne. Cały czas prowadziliśmy, ale w końcówce przeciwnicy nas dogonili. Oba zespoły miały setbole, jednak znacznie pewniej czuli się gospodarze i wygrali. Druga partia toczyła się pod dyktando olsztynian. Goście odskoczyli na trzy punkty i tym razem utrzymali dystans. Gdy w trzeciej odsłonie objęliśmy prowadzenie 13:9 wydawało się, że zapewnimy sobie przynajmniej punkt. W tym momencie nastąpiło nieoczekiwane załamanie gry. Przyjmowaliśmy zagrywkę, rozgrywaliśmy akcje, ale nie kończyliśmy ataku. Będący na fali częstochowianie bezlitośnie to wykorzystali. W czwartym secie zaczęło się źle (2:6 dla Częstochowy), ale po okresie dobrej gry przejęliśmy inicjatywę. Trzypunktowa przewaga w końcówce (19:16), dawała nadzieje na tie break. I powtórzyła się historia. Przestój, podanie ręki rywalowi, zacięta końcówka i…porażka. Przegrany mecz, gdzie jeden punkt był absolutnie w zasięgu.