W Młodej Lidze zwycięski marsz Indypolu AZS UWM – Z Effectorem do zera

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn walczą w Młodej Lidze o jak najwyższe miejsce przed fazą play off. W zasięgu jest piąte, ale trzeba wygrywać i czekać na potknięcie gdańskiego Lotosu. Kortowianie w tę sobotę (14 lutego) swoje zadanie wykonali bez zarzutu pokonując u siebie zespół Effectora Kielce 3:0 (17,22,19). Zwycięstwo w niezłym stylu i małym nakładem sił.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Effector Kielce 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Rutecki, Kamil Guzewicz, Marcin Kamiński, Piotr Szostek, Tomasz Koziatek, Mateusz Lewoc, Jakub Bik (l) oraz Marek Kurmin, Krzysztof Gulak, Mateusz Olbryś (l).

Trener Maciej Rejzner rozpoczął mecz z rozgrywającym Pawłem Ruteckim, który jednak nie dawał sobie rady i na boisko wszedł Marek Kurmin, a także Krzysztof Gulak. Zawodnik mający za sobą już występy w PLUS LIDZE zagrał też w drugim secie. Te korekty w czasie meczu okazały się niezbędne, bowiem w nowym ustawieniu akademicy nie dawali sobie rady, a zdobycie kompletu punktów było koniecznością.

Po wspomnianych zmianach gospodarze panowali nad sytuacją i nawet gdy w połowie II seta przegrywali błyskawicznie odrabiali dystans, nie pozostawiając w końcówce rywalom żadnych złudzeń.

BBTS ATH Bielsko-Biała – MKS Będzin 3:0 (25:14, 25:23, 25:15)

RCS Czarni Radom – Skra Bełchatów 0:3 (13:25, 18:25, 23:25)

Transfer Bydgoszcz – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)

AZS Politechnika Warszawska- Resovia Rzeszów 1:3 (15:25, 25:19, 17:25, 18:25)