W Mrągowie wyłoniono mistrzów – Atut, Funny Volley i Kolia

Po trwających od listopada 2011 do połowy marca 2012 roku rozgrywkach Mrągowskiej Ligi Miejskiej w piłce siatkowej, znamy już najlepsze drużyny. Zakończone rozgrywki Mrągowskiej Ligi Siatkówki, w których łącznie wzięło udział aż 16 drużyn rozgrywane były w trzech kategoriach - grupach: Liga Kobiet – 5 ekip, Pierwsza Liga Męska – sześć ekip, Druga Liga Męska. – 5 ekip. Tytuły zdobyły kolejno: ATUT Mrągowo, Funny Volley i KOLIA Mrągowo. Podsumowanie całych rozgrywek Mrągowskiej Ligi Miejskiej odbędzie się 23 marca br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej CKiT. Zapraszamy zawodników i kibiców.

W grupie kobiecej rozegrano łącznie 20 spotkań, które dały odpowiedź, kto w tej grupie wywalczył miejsce na podium. Najlepszą drużyną, która zachowała status „mistrza” z poprzednich rozgrywek – została drużyna ATUT Mrągowo, prowadzona przez Marka Gruszczyńskiego. Drugie miejsce na podium przypadło zawodniczkom Liceum Ogólnokształcącego, które prowadził Cezary Samborski. Na trzecim miejscu uplasowała się nowa ekipa w naszych rozgrywkach – drużyna Planeta – Resort Mazury, z trenerem Waldemarem Cybulem.

Zespół sędziowski rozgrywek wyłonił z pośród zawodniczek te, które zasługiwały na wyróżnienia indywidualne. Najlepszą rozgrywającą ligi została Oskroba Paula, ekipa Adamsky Team. Za najlepszą zagrywającą ligi została uznana Ratajczyk Joanna, drużyna ATUT. Najlepiej broniącą w polu zawodniczką została Wojno Renata, ekipa Resort Mazury. Najlepiej atakującą zawodniczką została Sosińska Karmen, drużyna LO Mrągowo. Tytuł MVP w całych rozgrywkach MLS przypadł Alicji Klecan – ATUT.

W rozgrywkach Ligi II – MLS walczyło o awans pięć ekip. Najlepiej w rundzie zasadniczej i play offach poradziła sobie ekipa Funny Volley, która zajęła ostatecznie miejsce pierwsze i awans do Ligi I w kolejnej edycji rozgrywek.

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa ŻOŁNIERSKIEJ. Trzecie miejsce zajęła odmłodzona ekipa AMATORÓW. Drużyna BEFLFRÓW uplasował się ostatecznie na miejscu czwartym, mimo drugiej pozycji po rundzie grupowej. Zawodnikom tej drużyny przypadł tytuł – najbardziej rozrywkowej ekip MLM. Piąte miejsce zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Zawodowych. Mecze finałowe w tej grupie, które zostały rozegrane 17 marca – trwały ponad 8 godzin, zaś wiele meczy kończyło się dopiero w piątym secie.

Wyróżnienia indywidualne w tej grupie przypadły następującym zawodnikom: Najlepszy rozgrywający Ligi II – Dziaman Patryk – Funny Volley. Najlepiej blokujący Ligi II – Rzosiński Marcin – Belfry. Najlepszy zagrywający Ligi II – Tański Patryk – Amatorzy. Najlepiej broniący zawodnik Ligi II – Wiśniewski Krzysztof – Żołnierska. Tytuł MVP Ligi II – Igor Milun – Funyy Volley

O tytuł Mistrza Mrągowskiej Ligi Siatkówki w rozgrywkach I Ligi spotkało się sześć drużyn, które łącznie rozegrały 36 spotkań. W meczach rundy finałowej, najlepszą ekipą rozgrywek Mrągowskiej Ligi Siatkówki została drużyna KOLIA Mrągowo. Seniorzy z KOLII w meczu finałowym pokonali doskonale spisującą się w rozgrywkach drużynę PROMIL, która zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium wywalczyła ekipa IDG-TOOLS. Czwarte miejsce zajęła drużyna eMKA Team.

Wyróżnienia indywidualne zostały przyznane: Najlepiej rozgrywającym zawodnikiem został – Wachowicz Andrzej – KOLIA. Najlepszym blokującym został – Andrzej Jankowiak – IDG-TOOLS. Najskuteczniejszym zagrywającym został wytypowany – Piotr Furmanek – eMKA Team. Najskuteczniejszym atakującym został – Sobiech Robert – PROMIL. Tytuł MVP turnieju został – Michał Deptała – KOLIA

Podsumowanie całych rozgrywek Mrągowskiej Ligi Miejskiej odbędzie się 23 marca br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej CKiT.