W Olsztynie PLUS LIGA , w Elblągu na siedząco – Piękne dni, niech trwają

W Olsztynie kibice przeżywają piękne dni za sprawą siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn, którzy w ostatnich dniach spisują się wspaniale i w PLUS Lidze i w Pucharze Polski, w Elblągu tez się cieszą, bo mają z czego. Integracyjny Klub Sportowy „Atak” po raz drugi z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco. Elblążanie w drodze do tytułu wygrali  trzy mecze wynikami 3:0, pokonując zespoły Start Szczecin, Start Kielce i Start Wrocław.  Do drużyny gwiazd turnieju wybrano czterech zawodników Ataku.

 

Najlepszym rozgrywającym uznano Tomasza Woźnego, najlepszym zagrywającym – Jana Maliszaka. Tytuł wszechstronnego zawodnika otrzymał Ivan Płatnikow, natomiast MVP (najlepszym zawodnikiem turnieju) został Mariusz Wojdag.

W okresie 13 lat istnienia klubu drużyna siatkówki na siedząco zdobyła 7 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal. Tylko w roku 2011 Atak wywalczył pierwsze miejsca na Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco i na Stojąco, a także Mistrzostwach Polski w Piłce Plażowej na Siedząco i na Stojąco oraz na Pucharze Świata w Piłce Plażowej Kuala Lumpur.
Decyzją Światowej Federacji Siatkówki Integracyjny Klub Sportowy ATAK został wybrany na Organizatora Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w piłce siatkowej na siedząco w 2014 roku.  
ATAK jest największym klubem dla osób niepełnosprawnych ruchowo w województwie warmińsko-mazurskim. Podstawowym celem klubu jest rehabilitacja poprzez sport wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

MOSiR Elbląg

(gallery}atak23{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x