W piatek AZS z Marszałkiem, w sobotę z Częstochową – Trzeba zmyć plamę…

W sobotę o godz. 17 w Uranii siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn rozegrają swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Zmierzą się z odwiecznym rywalem – AZS-em Częstochowa i będzie to wymarzona premiera, bowiem oba zespoły zapisały w historii polskiej siatkówki piękną kartę, a poza tym są z tej samej półki. Nie dla nich gra o medale, za to duże wyzwania dla poszczególnych zawodników, którzy chcą się rozwijać i marzą o wielkiej karierze. W przeddzień inauguracji kierownictwo, sztab szkoleniowy i siatkarze AZS Olsztyn gościli u Marszała Województwa Warmińskiego-Mazurskiego Jacka Protasa. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka.

 

– To już tradycja – powiedział Jacek Protas, że spotykamy się w przeddzień kolejnego sezonu. Siatkówka jest dla olsztynian i całego województwa dyscypliną szczególną, nie wyobrażam sobie by w rozgrywkach krajowej elity nie były akademików z Kortowa. Mamy w regionie znakomitych kibiców – także znawców siatkówki, którzy potrafią docenić wysiłek zespołu, ale jednocześnie wyłapać każdą niedoróbkę czy oznaki rezygnacji. Zdajemy sobie sprawę z możliwości i potencjału drużyny i dziś trudno oczekiwać zwycięstw nad potentatami. Ale jeśli przegracie po walce nikt nie będzie miał pretensji.

Marszałek życzył zawodnikom sukcesu nad Częstochową, bo akurat ten rywal leży w zasięgu olsztynian. Bardzo serdecznie powitał nowego trenera i nowych zawodników wyrażając nadzieję, że będą tu czuć się znakomicie.

Prezes Mariusz Szyszko jest przekonany, że AZS zagra lepiej niż w minionym sezonie, choć pech nie opuszcza drużyny.

– Wszyscy przybici byli kontuzją Metodi Ananiewa, ale współczując koledze wzięli się do pracy, bo chcą zmyć plamę z przednich rozgrywek. Skład w ostatniej chwili uzupełniliśmy Patrykiem Skupem – synem znanego przed laty ligowca z Gwardii Wrocław. AZS Olsztyn jest zdecydowanie najmłodszym zespołem PLUS LIGI – to realizacja naszej strategii, która powinna w przyszłości przynieść efekty.

W dalszej części trenerzy i zawodnicy w kilku zdaniach opowiedzieli o sobie, oczekiwaniach jaki mają w perspektywie pobytu w Olsztynie. Było miło sympatycznie, widać, że siatkarze czują swoją szansę i chcą ją wykorzystać.

Na zakończenie spotkania kapitan zespołu Guillermo Hernan wręczył Marszałkowi piłkę z autografami wszystkich akademików, siatkarze z kolei otrzymali pamiątki związane z regionem.

Najmilszym akcentem będzie z pewnością zwycięstwo w sobotniej potyczce z Częstochową. Tego oczywiście kortowianom życzymy.

{AdmirorGallery}prots12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x