W PLUS LIDZE minorowo, za to juniorzy świetni – Wreszcie coś w duszy gra…

W PLUS LIDZE przeżywamy kolejne upokorzenia, za to juniorów mamy znakomitych. Do czołowej ósemki kraju, która rozegra niebawem między sobą turniej o medale Mistrzostw Polski Juniorów awansowały dwa zespoły olsztyńskie: UKS Tempo 25 i AZS UWM. Nie mamy tak rozbudowanych stajni jak potentaci, a jednak potrafimy wybić się w górę, dzięki dużemu zaangażowaniu zawodników, trenerów, a także rodziców i osób, które kochają młodzieżową siatkówek i wspierają ją na miarę swoich możliwości.

 

To bardzo cenne, bo dyscyplina w regionie ma ogromne tradycje i sukcesy młodzieżowe są odbiciem potencjału, który tkwi w tym środowisku. Nie przełoży to się oczywiście na wyniki w komercyjnej lidze, gdzie rządza pieniądze i od lat medale między sobą rozdzielają rekiny finansjery. To jednak oddzielna bajka, Jeśli ktoś akceptuje PLUS LIGĘ – jego sprawa. Ja akurat nie dam omamić się cukierkowatym komentarzom i zachwytom nad jej poziomem, bo nie to jest najważniejsze. Zatraciliśmy prawdziwą tożsamość klubów (obecnie sportowych spółek akcyjnych), gdzie wychowankowie i zawodnicy związani w konkretnym miejscem stanowią znikomy procent.

Dlatego ciesząc się z doskonałej postawy juniorów Olsztyna, trochę im współczuję, bo dla wielu z nich finał Mistrzostw Polski będzie imprezą docelową. Później albo zakończa karierę, albo będą szukać szansy na peryferiach krajowej siatkówki. Bo szansę gry na najwyższym poziomie dostaną jednostki, a i to nie wiadomo.

O ile sukcesy juniorów AZS UWM wynikają z wieloletniego szkolenia w klubie z tradycjami, o tyle godny uwagi jest sportowy awans UKS Tempo 25. Ta grupa ludzi dała się poznać w kraju już w kategorii kadetów, a awans do finału MP juniorów w roczniku młodszym od rywali zasługuje na dodatkowe uznanie. Przecież to Uczniowski Klub Sportowy, opierający swój budżet na skromnej dotacji. Jest natomiast atmosfera pracy i grono przyjaciół, które pomaga chłopakom w realizowaniu ich pasji, jaką jest siatkówka.

Warto o tym wspomnieć, bo to przeciwieństwo tak kreowanego często profesjonalizmu PLUS LIGI, tu w młodzieżowej siatkówce liczą się: serce, sympatia – słowem sportowy duch pracy na treningach i walki na boisku. UKS Tempo nie opływa w dostatki, czasami wyjazdy na turnieje odbywają się na zasadzie zrzutki sponsorów i determinacji rodziców. Niech Wojciech Michalczyk i firma Wojmex, Jacek Lewońko i firma Barwa System oraz rodzice chłopaków – panowie: Gawrewicz, Szwaradzki, Wierciszewski, Augustynowicz nie pozostają w cieniu, bo sukces Tempa to w ogromnej mierze również ich zasługa. My też im dziękujemy, bo w duszy nam coś gra, jak mały UKS z Olsztyna wygrywa z takimi firmami jak Bełchatów czy Lotos.

Podział na grupy w finałach MP juniorów

Grupa I

UKS Tempo 25 Olsztyn

Norwid Częstochowa

Resovia Rzeszów

Volley Rybnik

Grupa II

AZS UWM Olsztyn

Metro Warszawa

Skra Bełchatów

Jastrzębski Węgiel II

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x