W uczelnianych derbach lepszy UWM – Wreszcie trochę oddechu…

Po II-ligowych siatkarzach AZS UWM Olsztyn można się wszystkiego spodziewać. Ostatnie porażki zepchnęły nas w niebezpieczna strefę i trzeba szukać punktów by złapać  trochę oddechu. W chwili trudnej, będąc pod presja kortowianie spisali się na medal, pokonując za trzy punkty w wyjazdowej potyczce AZS Uniwersytet Warszawski 3:1 (22, 21,-25,21). Inne wyniki ułożyły się dobrze, więc możemy z większym spokojem oczekiwać kolejnych spotkań. Ale punkty nadal są bardzo potrzebne.

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UWM II Olsztyn 1:3 (22:25, 21:25, 27:25, 21:25)

AZS UWM II Olsztyn: Boruch, Kowzowicz, Obrębski, Szadkowski, Mazek, Macyra, Nawrocki (l) – Przybylski, Pichłacz, Szczotko

Duża odporność psychiczna kortowian.. Poszczególne sety układały się pomyślnie dla gospodarzy, którzy długo prowadzili. Kortowianie doganiali ich w końcówkach i rozstrzygali je na swoją korzyść. Wyjątek stanowił trzeci set, w którym od początku inicjatywę mieli olsztynianie, ale nie utrzymali przewagi. Zespoły po dwudziestym punkcie szły równo. Mieliśmy meczbole, których nie wykorzystaliśmy i warszawiacy zmniejszyli wynik na 1:2. Na szczęście do tie breaka nie doszło.

Camper Wyszków – Żyrardowianka Żyrardów 3:1  (27:29, 25:19, 25:23, 25:20)

MOS Wola Warszawa – Czarni Radom 0:3  (27:29, 19:25, 23:25)

Pronar Hajnówka – Centrum Augustów 3:0  (25:15, 25:19, 25:12)

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UWM II Olsztyn 1:3  (22:25, 21:25, 27:25, 21:25)

Wilga Garwolin – Zawkrze Mława  3:1

1 RCS Czarni Radom 10  26 29:9

2 KS Camper Wyszków 10  25 27:9

3 Pronar Parkiet Hajnówka 10  25 26:10

4 KS Żyrardowianka Żyrardów 10   16 22:18

5 AZS UWM II Olsztyn   10  13 15:21

6 KU AZS Uniwersytet Warszawski   10  11 16:23

7 KS Zawkrze Mława   10  10 14:23