W Węgorzewie pasjonujące zmagania „Asów” – „Zdradzeni o świcie” wyżyli się na boisku

Długi świąteczny weekend wykorzystano w Węgorzewie na rywalizacje sportową. Miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dwa turnieje: siatkarzy i futbolistów, Oba przyniosły wiele emocji i zadowolenia uczestnikom. Nie wiadomo czy podziwiać kondycje zawodników, czy ich wyobraźnię w wymyślaniu nazw zespołów. „Zdradzeni o świcie” wyżyli się na boisku i zajeli w turnieju siatkówki 2 miejsce.

Turniej siatkarzy

„Niedzielniacy” odnieśli zwycięstwo w IV Turnieju Asów Siatkówki Mężczyzn. W decydującym spotkaniu pokonali oni w tie-breaku „Zdradzonych o świcie”. Trzecie miejsce zajął Spartakus, także trzysetowej walce z Piramidą.
Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Przebieg turnieju niósł za sobą sporo emocji, gdyż o pozycję pierwszą i trzecią ekipy walczyły ze sobą bezpośrednio w ostatniej kolejce rozgrywek. Ogromne brawa za stworzenie fantastycznego widowiska należą się wszystkich teamom, jednak szczególnie wyróżnić należy „Zdradzonych”, ponieważ cały turniej rozgrywali oni jedynie w pięcioosobowym składzie.

Wyniki:

Piramida – Zdradzeni o świcie 0:2
Niedzielniacy – SPartakus 2:0
Zdradzeni o świcie – Spartakus 2:0
Piramida – Niedzielniacy 1:2
Niedzielniacy – Zdradzeni o świcie 2:1
Piramida – Spartakus 1:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Niedzielniacy
2. Zdradzeni o świcie
3. Spartakus
4. Piramida

Najlepszy zawodnik: Wiesław Gasperowicz
Najlepszy atakujący: Michał Mazek
Najlepszy rozgrywający: Grzegorz Pykała
Wyróżnienie dla najstarszego zawodnika: Adam Mariak

{AdmirorGallery}wego202{/AdmirorGallery}

Turniej piłkarzy

Multum emocji towarzyszyło rozegranemu w Hali Miejskiej przy ul. Pionierów XVII Turniejowi Asów w Halowej Piłce Nożnej. Preludium do kolejnej edycji ligowych rozgrywek obfitowało w bramki i składne akcje, nie obyło się także bez rzutów z punktu karnego.
W pierwszym pólfinale Płomień okazał się lepszy od zwycięzców zeszłorocznej edycji, Esculapa. Do przerwy prowadził już 3:0, lecz zaraz po wznowieniu przeciwnik odrobił dwie bramki i końcówka spotkania zapowiadała się bardzo ciekawie. Strażacy podkręcili jednak tempo i do swojego dorobku dołożyli kolejne pięć trafień, czym potwierdzili, że zasługują na grę w finale.
Drugie ze spotkań swój finał miało w „jedenastkach”. W regulaminowym czasie gry zarówno Los Amatores, jak i Kormoran zdobyli po jednym golu, więc zgromadzeni kibice emocjonować się mogli rzutami karnymi. Zawodnicy obu ekip mieli ogromny problem z ich egekwowaniem. Dopiero piąta seria przyniosła rozstrzygnięcie. Do finału awansował Kormoran.
W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Esculap, który wypunktował Los Amatores. Tym ostatnim wyjątkowo nie sprzyjało dziś szczęście, gdyż zmarnowali kilka stuprocentowych akcji.
Główna atrakcja wieczoru stała pod znakiem popisu zawodników Płomienia. O ile w pierwszej połowie Kormoran nawiązywał jeszcze z nimi wyrównaną walkę, w drugiej przewaga późniejszych zwycięzców nie podlegała już dyskusji.

Półfinały:

Esculap – Płomień 2:8 (0:3)
Los Amatores – Kormoran 1:1 (1:1, karne 1:2)

Mecz o III miejsce:

Esculap – Los Amatores 3:0 (2:0)

Mecz o I miejsce:

Płomień – Kormoran 6:2 (2:1)

Klasyfikacja końcowa:

1. Płomień
2. Kormoran
3. Esculap
4. Los Amatores

Najlepszy bramkarz: Damian Suszczewicz
Najlepszy zawodnik: Tomasz Mróz
Najlepszy strzelec: Piotr Kodeniec (5 bramek)

Źródło OSiR Węgorzewo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Piłka nożna Siatkówka Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x