W Żyrardowie AZS UWM II nie oddał nawet seta – Przełamywanie kompleksów

Siatkarze Żyrardowianki do II-ligowych tuzów nie należą, ale to przeciwnik, z którym AZS UWM miał zawsze problemy. Nawet w tym sezonie olsztynianie będąc zdecydowanym faworytem przegrali z tym zespołem na własnym boisku. Od dziś można powiedzieć, że przełamali kompleksy i bardzo pewnie pokonali w Żyrardowie gospodarzy 3:0 (22,19,21). Zwycięstwo bezdyskusyjne i co najważniejsze dobra, równa gra drużyny, która wyszła na parkiet z konkretnym planem taktycznym i właściwie go realizowała.

Żyrardowianka Żyrardów – AZS UWM II Olsztyn 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)

AZS UWM II Olsztyn: Paweł Mazek, Michał Przybylski, Dariusz Kurmin, Łukasz Olender, Paweł Borkowski, Krystian Chełchowski , Dorian Nawrocki (l)

Olsztynianie w każdym secie już na początku uzyskiwali przewagę i potem jej skutecznie bronili na dystansie. Najważniejsze, że uniknęli w grze przestojów i nie tracili punktów seriami, co zdarzało się przeciwnikom. Dobrze funkcjonowała zagrywka i przyjęcie, a to pozwalało na prowadzenie swobodnej gry.

Trener Andrzej Grygorowicz nie zabrał do Żyrardowa szóstkowego zawodnika Damiana Borucha, jak widać partnerzy stanęli na wysokości zadania. Drużyna grała bez zmian, nie było sensu ingerować w dobrze pracujący mechanizm. W zespole z Żyrardowa zawsze występowało, co się nie zmieniło, wielu wychowanków Legii, dlatego ten teren dla olsztynian był szczególnie trudny. Ale jak się okazuje wszystko można „odczarować”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x