Ważny punkt Orła, ale mogło być lepiej – W takich potyczkach trzeba ryzykować…

Siatkarki II-ligowego Orła Elbląg przegrały mecz we własnej hali z Piastem Szczecin 2:3 (22,18,-14,-22,-6) i choć przed meczem zdobyty punkt uważalibyśmy za bardzo cenny – to pozostał duży niedosyt. Gdy się prowadzi w setach 2:0 i zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki porażki w takich okolicznościach bolą szczególnie. W pierwszych dwóch odsłonach elblążanki zagrały bardzo dobrze, przede wszystkim realizowały plan, które ważnym elementem była trudna zagrywka. Niestety potem po kilku zepsutych serwach podawały zbyt asekuracyjnie i to się zemściło. Silne fizycznie przeciwniczki rozwinęły się w ataku i zdołały wygrać to spotkanie.

Orzeł Elbląg – Piast Szczecin 2:3 (25:22, 25:18, 14:25, 22:25, 6:15)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Ewelina Frąszczak, Eliza Białczak, Izabela Cieżyńska, Aleksandra Goździewicz, Monika Jabłońska, Aleksandra Fota (l) oraz Izabela Miklasińska, Joanna Cupisz, Sara Klukowicz, Ada Sosnowska.

Orzeł nadal ma duże kłopoty kadrowe. Nie może grać pierwsza rozgrywająca Sylwia Korczak, kontuzjowana jest także Monika Tchórzewska. Mimo to elblążanki spisywały się w tym spotkaniu dobrze. Zarówno Justyna Bąk jak Aleksandra Fota z powodzeniem zastąpiły koleżanki. Dokładne przyjęcie zagrywki pozwalało nam na atak z pierwszego tempa i to przynosiło efekty.

Niestety karta odwróciła się w trzecim secie. Piast zaczął grać coraz lepie, my gorzej. Wiązało się to z naszą słabszą zagrywką. I niestety od razu znalazło to odzwierciedlenie na boisku. Gorsze przyjęcie zmuszało rozgrywającą do wysokich wystaw, a atakująca Orła Ewelina Frąszczak miała słabszy dzień. Trener dokonywał zmian, jednak szczecinianki czuły się coraz pewniej, a widać to było zwłaszcza w tie breaku.