Wizyta niemieckich siatkarek w Iławie – Wspólne granie i…zabawa

W Iławie przez kilkanaście dni przebywali młodzi siatkarze i siatkarki z niemieckiej miejscowości Erkelenz. Nad Jeziorak zaprosił ich MKS Zryw Volley. Sportowcy obu sekcji wspólnie trenowali rozgrywali mecze i spędzali wolny czas. Gospodarze zapewnili gościom wiele atrakcji pozasportowych. Były więc wycieczki do najciekawszych miejsc, rejs kanałem ostródzko-elbląskim, wspólne ogniska. Oczywiście najważniejszą częścią wizyty były treningi i mecze.

W tym okresie w Iławie rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, w którym zwyciężyły ilawianki, przed swymi niemieckimi koleżankami, trzecie miejsce zajął zespół MKS MOS Turek, a czwarte Sokół Mogilno.

Wykorzystując dobrą pogodę i doskonałe warunki do gry goście z Niemiec uczestniczyli w dwóch turniejach siatkówki plażowej. Odbył się m. in. Integracyjny Turniej Siatkówki Plażowej, w którym występowały pary polsko – niemieckie. Początek był trudny, ale w miarę upływu czasu zawodniczki bardzo dobrze radziły sobie i w grze, i w komunikowaniu się. Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Kornelia RAMBO (Niemcy) i Monika PIETROCZUK (Polska).
W kolejnym turnieju grały już pary klubowe i tu duety z Erkelenz też zaprezentowały się bardzo korzystnie (wyniki podajemy w zakładce siatkówka plażowa)

Pod koniec pobytu odbył się oficjalny mecz towarzyski pomiędzy zespołami siatkarek gospodarzy: MKS ZRYW-VOLLEY Iława oraz gośćmi EVV 2000 Erkelenz. Przed spotkaniem obie strony przekazały sobie okolicznościowe pamiątki, pozowały też do wspólnego zdjęcia. Po bardzo wyrównanym, stojącym na wysokim poziomie meczu, zwyciężył zespół z Iławy 3:0 (26:24, 25:21, 25:16). A po wysiłku sportowym podczas wspólnego grillowania dokonano prezentacji regionalnych piosenek, odbył się konkurs karaoke.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x