Wojaże młodych spartanek z Braniewa – W Środzie na podium

W daleką podróż do Środy Wielkopolskiej wybrały się siatkarki braniewskiej SPARTY. W odległej o 400 kilometrów od Braniewa miejscowości odbywał się XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZICZEK. Nasze zawodniczki nie zawiodły oczekiwań kibiców i szkoleniowca ,zdobywając brązowy medal. Medal jest tym bardziej wartościowy, bowiem poziom sportowy był bardzo wysoki , o czym świadczy fakt , że w pozostawionym polu SPARTANKI pozostawiły reprezentacje kadr wojewódzkich.

 

WYNIKI GRUPOWE :

SPARTA – SKF KS POZNAŃ 2 : 0

SPARTA – MKS PIAST GŁOGÓW 2 : 0

SPARTA – KADRA WIELKOPOLSKI 2 : 0

SPARTA – LTS LEGIONOVIA LEGIONOWO 2 : 1

SPARTA – UKS VOLLEYBALL ŚMIGIEL 2 : 0

SPARTA w półfinale spotkała się z gospodyniami. Mecz był bardzo dramatyczny a prowadzenie zmieniało się z punktu na punkt. Niestety ostatecznie zwyciężyły Środzianki a naszym zawodniczkom pozostał mecz  o brąz z grupowym rywalem z Legionowa. Po raz kolejny triumfowały SPARTANKI , które po ciężkim meczu zwyciężyły 2 : 1.

KOLEJNOŚĆ TURNIEJU :

1.GEDANIA GDAŃSK

2.UKS ŚRODA WIELKOPOLSKA

3. SPS SPARTA BRANIEWO

4. LTS LEGIONOVIA LEGIONOVO

Bardzo prestiżową nagrodę NAJLEPSZEJ ROZGRYWAJĄCEJ TURNIEJU zdobyła zawodniczka naszego klubu Weronika Wołodko .

SPS SPARTA : D.SZCZYRBA , W.WOŁODKO , J.CYTRYNOWICZ , D.ŻEJMO , J.DUNAJSKA , J.BRODZIŃSKA , M.ŁYCZAKOWSKA , M.KRZYWIEC , M.MATYS , I.GIECEWICZ, P.NIEŚCIORUK , K.PRYŚKO , TRENER : T.JODKO

{gallery}bra7{/gallery}

EGZOTYCZNIE SEJNACH

W Sejnach odbył się IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZICZEK. Organizatorzy podzielili 12 zespołów na
2 grupy , gdzie rozegrano mecze systemem każdy z każdym.

WYNIKI GRUPOWE :

SPARTA – SOKÓLKA 2 : 0

SPARTA – BIAŁORUŚ 1 : 2

SPARTA – MOŃKI 2 : 0

SPARTA – LITWA 0 : 2

SPARTA – LEGIONOVIA 1 : 2

Spartanki najlepszy mecz turnieju rozegrały z reprezentacją Białorusi , niestety po dramatycznej walce uległy 1 : 2. System rozgrywek spowodował , że SPARTANKI zagrały o miejsca 8 – 9 z zespołem Łotwy. W pierwszym secie nasze siatkarki zdemolowały zespół Łotwy do 12. Drugi set rozpoczął się niekorzystnie dla naszych zawodniczek, a czary goryczy dopełniła kontuzja atakującej naszego zespołu Magdy Krzywiec. Po zaciętym tie breaku musieliśmy zadowolić się 9 miejscem. Nie wynik w tym turnieju był sprawą priorytetową , ale korzyści wynikające z gry z przeciwnikami dla nas zupełnie ‘’egzotycznymi ‘’, gdzie siła zawodniczek i systemy gry są zupełnie inne niż
w Polsce.

SPS SPARTA : D.SZCZYRBA , W.WOŁODKO , J.DUNAJSKA , M.KRZYWIEC , J.BRODZIŃSKA , M.MATYS , M.ŁYCZAKOWSKA , P.NIEŚCIORUK , J.JANOWIAK , A.BOGDAN , K.PRYŚKO , J.DUNAJSKA , I.GIECEWICZ , M.PIANKO , TRENER : T.JODKO

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x