Wspaniały sezon młodziczek Sparty Braniewo – Wygrać w Łebie to jest sztuka !

W dniach 14 – 17 marca odbył się jubileuszowy XV MIĘDZYNARODOWY MARATON SIATKÓWKI w Łebie. W maratonie wzięło udział 20 zespołów młodziczek i 20 zespołów w kategorii młodzika. Wielki sukces odniosły siatkarki Sparty Braniewo, które wygrały całą imprezę pokonując w finale Kadrę Województwa Pomorskiego 2:0 (11.9). Daria Szczyrba została MVP całego turnieju.

Zespoły podzielono na 4 grupy po 5 drużyn. Spartanki trafiły do najmocniejszej grupy A system rozgrywek dawał szansę gry o medale tylko zwycięzcomeliminacji.

Braniewianki pokonały kolejno Olimp Bartoszyce 2 : 1 , Libero Starogard Gdański 2 : 0 , Pałac II Bydgoszcz 2 : 0 i w ostatnim spotkaniu grupowym MKS Kędzierzyn Koźle
2 : 0.

W meczu półfinałowym trafiły na faworytki turnieju Libero Wałcz. Po bardzo dramatycznym spotkaniu zwyciężyły zawodniczki Sparty pokonując rywalki w tie breaku 15 : 13 , a liczni obserwatorzy określili to spotkanie jako przedwczesny finał. W finale nasze zawodniczki rozgromiły Kadrę województwa Pomorskiego 2 : 0 , w setach do 11 i 9.

Najlepszą zawodniczką w zespole została Weronika Wołodko a MVP całego Maratonu organizatorzy wybrali Darię Szczyrbę , która rozegrała doskonały turniej. Cały zespół SPARTY zasłużył na wielkie wyróżnienie , gdyż Maraton siatkówki w Łebie jest największym turniejem organizowanym w Polsce.

Dla spartanek sezon układa się wspaniale. Po złotym medalu w Lidze Wojewódzkiej , zwycięstwo w Maratonie w Łebie a przed zespołem ćwierćfinał Mistrzostw Polski we Włocławku . Mamy nadzieję zawodniczki podtrzymają passę , za co trzymamy kciuki !
Należy dodać , że trzon drużyny stanowią uczennice klasy sportowej o profilu siatkówki w Gimnazjum nr 2 w Braniewie.

Cały zespół Sparty składa gorące podziękowania panu Pawłowi Horaczyńskiemu , dzięki któremu mógł wystąpić w nowych , profesjonalnych strojach i dresach.

{AdmirorGallery}lebu19{/AdmirorGallery}

S.P.S. SPARTA : Julia Dunajska , Weronika Wołodko , Daria Szczyrba , Małgorzata Łyczakowska , Izabela Giecewicz , Martyna Matys , Aleksandra Bogdan , Julia Zakrzewska

I TRENER : Tomasz Jodko

II TRENER : Dominik Sobczak

FIZYKOTERAPEUTA : Andżelika Dzik