Wygrana cieszy, choć zaliczka Indykpolu średnia – Zaksa nie lubi Uranii

W pierwszym spotkaniu play off PLUS LIGI strefy 5-12 siatkarze Indykpolu AZS UWMOlsztyn pokonali w Uranii Zaksę Kędzierzyn 3:2 (-21,22,20,-22,12). Do zwycięstw akademików nad Zaksą na własnym boisku zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Olsztynianie podtrzymali passę, choć wygrana w pięciu setach nie daje pełnego komfortu. W rewanżu musimy znów wygrać lub przynajmniej zdobyć dwie partie, wtedy decydowałby złoty set.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Zaksa Kędzierzyn 3:2 (21:25, 25:22, 25:20, 22:25, 15:12)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Piotr Hain, Bartosz Bednorz, Frantisek Ogurcak, Lévi Alves Cabral

Miłosz Zniszczoł, Michał Potera (l) oraz Juraj Zatko

Zaksa Kędzierzyn: Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski Lucas Loh, Nimir Abdel-Aziz, Michał Ruciak, Krzysztof Rejno , Paweł Zatorski (l) oraz Paweł Zagumny, Wojciech Kaźmierczak, Michał Ruciak

MVP: Maciej Dobrowolski