XII Memoriał Józefa Gajewskiego Suwałki 2021 – Indykpol AZS pokonał Lwów i jest trzeci

W piątek i sobotę (17/18 września) odbywał się w Suwałkach XII Memoriał Józefa Gajewskiego w siatkówce mężczyzn, w którym uczestniczyły trzy zespoły z polskiej PLUS LIGI i ukraiński Barkom Kazhany Lwów. Dla Indykpolu AZS to kolejny sprawdzian przed rozgrywkami mistrzowskimi. W piątek test nie wypadł najlepiej. Akademicy przegrali z Treflem Gdańsk 0:3 (-22,-17,-28) , ale  w sobotę pokonując Ukraińców 3:1 (17, 23,-18, 22) zajęli tzrecie miejsce.

Półfinały

Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Kazhany Lwów 3:1 (25:18, 23:25, 6:24, 25:23)

Indykpol AZS Olszytn – Trelfl Gdańsk (22:25, 17:25, 28:30)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, T.J. Defalco, Taylor Averill, Wiktor Janiszewski, Karol Butryn, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Dawid Siwczyk, Karol Jankiewicz, Jan Król, Mateusz Poręba, Jakub Ciunajtis.

Trefl Gdańsk: : Lipiński, Wlazły, Kozub, Mordyl, Crer, Łaba oraz Olenderek (l.) oraz Sasak, Kampa

Olsztynianie zagrali przeciętnie. Pierwszą partię przegrali po wyrównanej walce , drugą rozpoczęli w fatalnym stylu. Było już 19:7 dla Trefla, kiedy AZS podciągnął wynik zdobywając pięć oczek w jednym ustawieniu. Ale oczywiście o wygraniu tej partii nie było mowy. W trzecim secie Indykpol AZS prowadził wyraźnie czterema punktami, jednak w końcówce zupełnie się pogubił. Obronił wprawdzie kilka meczboli, ale ostatecznie gdańszczanie udanym blokiem zdobyli decydujący punkt.

o 3 miejsce

Indykpol AZS Olsztyn: – Brakom Kazhany Lwów 3:1 (25:17, 25:23, 18:25, 25:22)

Kiedy minęło półtora seta wydawało się, że akademicy szybko zakończa to spotkanie. Byli lepsi pod każdym względem. Karol Butryn bombardował rywali zagrywką i atakami z pierwszej i drugiej linii. Ale chyba zbyt łatwo szło. Siatkarze z Olsztyna stracili koncentrację i zaczęły mnożyć się błędy. Drugiego seta jeszcze wygrali, natomiast w trzecim pozwolili Ukraińcom odskoczyć i już ich nie dogonili. W czwartej partii zdołali się otrząsnąć i przejąć kontrolę. Ale nadal gra jest nierówna, choć drugiej strony to tylko sparingi