XIV Ogólnopolska Licealiada Ostróda 2015 – Trzy dni emocji i dobrej siatkówki

Od piątku do niedzieli (5/7 czerwca) w dwóch ostródzkich halach przy ul. Kościuszki i Piłsudskiego 14 zespołów walczyło w XIV Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców. Tradycyjnie już to województwo warmińsko-mazurskie jest organizatorem tej imprezy, a od kilku lat Ostróda. Turniej przyniósł  duzo emocji i dobrej siatkówki. W niedzielnym finale  siatkarze LO LXII Warszawa pokonali LO II Bełchatów 3:0. Zespoły Warmii i Mazur tym razem na dalszych pozycjach.

W turnieju grało wielu zawodników występujacych na co dzień w znanych klubach, które odnoszą sukcesy w krajowych rozgrywkach juniorów. W inicjatywę organizacji Licealiady bardzo aktywnie włączył się Starosta Powiatu Ostróda Andrzej Wiczkowski , a patronat nad turniejem objął prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, w przeszłości wybitny zawodnik, reprezentant kraju.

Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały: VII LO Olsztyn i Zespół Szkół Salezjańskich Ostróda oraz drużyna przygotowująca się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem nasze zespoły nie odniosły większych sukcesów.

Organizatorzy:

Starostwo Powiatowe Ostróda,

Urząd Miasta Ostróda,

Szkolny Związek Sportowy,

Salezjańska Organizacja Sportowa „SALOS” Ostróda,

Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji,

Fundacja J.H. Wagnera,

Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących Olsztyn,

Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” Olsztyn.

Uczestnicy turnieju

1. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego Nysa Opolskie

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce Świętokrzyskie

3. Liceum Ogólnokształcące Międzyrzecz Podlaski Lubelskie

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Ostrowiec Świętokrzyski Świętokrzyskie

5. Zespół Szkół Zawodowych Gostyń Wielkopolskie

6. LXII Liceum Ogólnokształcące im.: Gen. Władysława Andersa Warszawa Mazowieckie

7. Zespół Szkół nr 4 Wrocław Dolnośląskie

8. Zespół Szkół Nr1 Andrychów Małopolskie

9. XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego Warszawa Mazowieckie

10. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn Warmińsko-mazurskie

11. Zespół Szkół nr 1 Wieluń Łódzkie

12. II Liceum Ogólnokształcące Bełchatów Łódzkie

13. Reprezentacja OOM Olsztyn Warmińsko-mazurskie

14. Zespół Szkół Salezjańskich Ostróda Warmińsko-Mazurskie

PODZIAŁ NA GRUPY

GRUPA A                                            

1. ZS nr 4 Wrocław                                    

2. LO II Bełchatów                                      

3. LO XXVIII Warszawa                            

4. ZSiPO Nysa                                            

5. ZSS Ostróda                                            

6. ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski          

7. LO VII Olsztyn                                      

GRUPA B    

1. LO LXII Warszawa

2. ZSP nr 1 Kielce

3. ZSZ Gostyń

4. ZS nr1 Wieluń

5. ZS nr1 Andrychów

6. LO Międzyrzecz Podlaski

7. OOM Olsztyn  

{AdmirorGallery}licea4{/AdmirorGallery}                                

Wyniki

GRUPA A

ZS nr 4 Wrocław – LO II Bełchatów  1:2

LO XXVIII Warszawa- ZSiPO Nysa  0:3

ZSS Ostróda – ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski  0:3

LO XXVIII Warszawa – ZS nr 4 Wrocław  0:3

ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski – LO II Bełchatów 0:3

ZSS Ostróda – LO VII Olsztyn   1:2          

ZSS Ostróda – LO XXVIII Warszawa 1:2

LO VII Olsztyn – ZS nr 4 Wrocław 2:1

ZSS Ostróda – LO II Bełchatów 0:3

LO VII Olsztyn – ZSiPO Nysa 1:2

ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski – LO XXVIII Warszawa  2:1

ZSiPO Nysa – ZS nr 4 Wrocław  2:1                 

ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski – LO VII Olsztyn 3:0

LO II Bełchatów – . ZSiPO Nysa  1:2

LO II Bełchatów – LO XXVIII Warszawa 2:1

ZSiPO Nysa – ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski  1:2

LO II Bełchatów – LO VII Olsztyn 3:0

ZS nr 4 Wrocław – ZSS Ostróda  3:0

ZSiPO Nysa – ZSS Ostróda 3:0

ZS nr 4 Wrocław – ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski 0:3

LO VII Olsztyn – LO XXVIII Warszawa  2:1

Tabela

1 LO II Bełchatów 14

2 ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski 13

3 ZSiPO Nysa 13

4 ZS nr 4 Wrocław 9

5 LO VII Olsztyn 7

6 LO XXXVIII Warszawa 5

7 ZSS Ostróda 2

{AdmirorGallery}licea4{/AdmirorGallery}  

GRUPA B

LO LXII Warszawa – ZSP nr 1 Kielce 2:1

ZSZ Gostyń – ZS nr 1 Wieluń 2:1

ZS nr 1 Andrychów – LO Międzyrzecz Podlaski 2:1

ZS Gostyń – LO LXII Warszawa 0:3

LO Międzyrzecz Podlaski – ZSP nr 1 Kielce 1:2

OOM Olsztyn – ZS nr 1 Andrychów 1:2

ZS nr 1 Andrychów – ZS Gostyń 0:3

OOM Olsztyn – LO LXII Warszawa 0:3

ZS nr 1 Andrychów – ZSP nr 1 Kielce 3:0

OOM Olsztyn – ZS nr 1 Wieluń 0:3

LO Międzyrzecz Podlaski – ZS Gostyń 1:2

ZS nr 1 Wieluń – LO LXII Warszawa 1:2

 LO Międzyrzecz Podlaski – OOM Olsztyn 3:0

ZSP nr 1 Kielce – ZS nr 1 Wieluń   3:0

ZSP nr 1 Kielce – ZS Gostyń 2:1

 ZS nr 1 Wieluń – LO Międzyrzecz Podlaski 2:1

 ZSP nr 1 Kielce – OOM Olsztyn 3:0

LO LXII Warszawa – ZS nr 1 Andrychów 2:1

ZS nr 1 Wieluń – ZS nr 1 Andrychów 2:1

ZS Gostyń – OOM Olsztyn 3:0

 LO LXII Warszawa – LO Międzyrzecz Podlaski 3:0

Tabela

1 LO LXII Warszawa 15

2 ZSP nr 1 Kielsce 11

3 ZS Gostyń 11

4  ZS nr 1 Wielun 9

5 ZS nr 1 Andrychów 9

6 LO Międzyrzecz Podlaski 7

7 OOM Olsztyn 1

{AdmirorGallery}licea4{/AdmirorGallery}  

Strefa 9/12

LO XXVIII Warszawa – ZS nr 1 Andrychów 2:0 (21,21)

LO VII Olsztyn – LO Międzyrzecz Podlaski 2:1 (-15,23,13)

Strefa 5/8

ZS Gostyn – ZS nr 4 Wroclaw 1:2 (20,-21,-13)

ZS nr 1 Wieluń – ZSiPO Nysa 2:1 (20,-20,21)

Strefa 1/4

LO II Bełachtów – ZSP nr 1 Kielce 2:1 (16,-19,12)

ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski – LO LXII Warszawa 0:2 (-19,-21)

{AdmirorGallery}licea4{/AdmirorGallery}  

Mecze o miejsca

o 13 miejsce

OOM Olsztyn – ZSS Ostróda 2:1 (23,-6,19)

o 11 miejsce:

ZS nr 1 Andrychów – LO Międzyrzecz Podlaski 0:2 (-19,-23)

o 9 miejsce:

LO XXVIII Warszawa – LO VII Olsztyn 0:2 (-16,-19)

o 7 miejsce:

ZS Gostyń – ZSiPO Nysa 0:2 (-18,-21)

o 5 miejsce:

ZS nr 4 Wrocław – ZS nr Wieluń 0:2 (-24,-18)

o 3 miejsce:

ZSP nr 1 Kielce – ZSOMS Ostrowiec Świętkorzyski 1:2 (-30,21,-10)

o 1 miejsce:

LO II Bełchatw – LO LXII Warszawa 0:3 (-23,-18,-16)

Klasyfikacja końcowa.

1. LXII Liceum Ogólnokształcące im.: Gen. Władysława Andersa Warszawa

2. II Liceum Ogólnokształcące Bełchatów

3.Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Ostrowiec Świętokrzyski

4.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce        

5. Zespół Szkół nr 1Wieluń

6. Zespół Szkół nr 4 Wrocław

7. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego Nysa       

8. Zespół Szkół Zawodowych Gostyń

9. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn

10. XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego Warszawa

11. Liceum Ogólnokształcące Międzyrzec Podlaski

12. Zespół Szkół Nr1Andrychów

{AdmirorGallery}licea4{/AdmirorGallery} 

Nagrody indywidualne

Najlepszy atakujący – Kacper Buczek (ZSO MS Ostrowiec Świętokrzyski)

Najlepszy przyjmujący – Adam Surgut (LO Bełchatów)

Najlepszy rozgrywający – Paweł Zieliński (LO Bełchatów)

Najlepszy broniący – Bartłomiej Bogucki (LO LXII Warszawa)

Najlepszy zawodnik MVP – Kewin Sasak (LO LXII Warszawa)

Najlepsi zawodnicy w drużynie:

ZS nr 4 Wrocław – Radosław Brzozowski

LO Bełchatów – Sionkowski Mateusz

ZSO MS Ostrowiec Świętokrzyski – Maciej Domagała

LO LXII Warszawa – Maciej Walasek

ZSiPO Nysa – Maciej Walczak

LO VII Olsztyn – Adrian Adamczyk

LO XXVIII Warszawa – Krzysztof Wojciechowski

ZSP nr 1 Kielce – Andrzej Orobko

ZS nr 1 Wieluń – Tomasz Wencel

ZS nr 1 Andrychów – Konrad Kotlarski

LO Międzyrzec Podlaski – Karol Bogucki

ZS Gostyń – Wojciech Łaszkowski

                                                      

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Ostróda Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x