XXVI edycję Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej zamknął koronawirus – Auto-Handel po raz czternasty

Fot. dlps
W dniu 9 marca kiedy podsumowałem piętnastą kolejkę w artykule „Rozgrywki Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej w cieniu koronawirusa” sugerowałem, że zakończymy rozgrywki po rundzie zasadniczej 27 marca i prawdopodobnie nie rozegramy już „play-offów” w związku z rozwojem epidemii. Mało kto z nas wówczas przypuszczał, że 15 kolejka rundy zasadniczej rozegrana w dniach 5-6 marca była ostatnią w XXVI edycji.

Pozostały do rozegrania trzy kolejki i mieliśmy nadzieję na zakończenie rundy zasadniczej w czerwcu. Jednak nie było to możliwe z powodu zamknięcia szkół i sal, w których prowadzone były rozgrywki. Od sześciu lat liga korzysta z sal gimnastycznych Szkół Podstawowych nr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Przez pierwsze 20 lat graliśmy w Miejskiej Hali Sportowej. Po zakończeniu XX edycji w 2014 roku burmistrz ją zamknął i próbował sprzedać. Jednak hali nikt nie kupił. Obiekt stoi zamknięty i niszczeje, a siatkarze nie mają gdzie grać. Więcej na ten temat na facebooku w zakładce DLPS. W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek i tabelę po 15 kolejce uznać za końcową.

W XXVI edycji DLPS zwyciężył zespół „Auto-Handlu” Dobre Miasto kierowany przez Adama Wysockiego. Jest to czternasty tytuł tego zespołu i ósmy z kolei. Mistrzowski zespół od kilkunastu lat gra w podobnym składzie : Mariusz Kozłowski, Przemysław Polechoński, Arkadiusz Bursa, Dariusz Czaplejewicz, Michał Bakuła, Adam Wysocki, Wojciech Pałejko, Artur Głowacz, Marcin Walerzak, Kamil Koszewski. Kapitanem jest przyjmujący Mariusz Kozłowski, a najważniejszym zawodnikiem rozgrywający Przemysław Polechoński.

W minionej edycji o zwycięstwo z „Auto-Handlem” walczyły dwa olsztyńskie zespoły .” AKS Kormoran” Pawła Żmudzińskiego po raz trzeci i „Abram Team” pod batutą Pawła Polechońskiego po raz pierwszy. Obie ekipy walczyły ambitnie jednak nie zdołały pokonać wielokrotnego mistrza ligi. Mecze pomiędzy tymi zespołami były bardzo ciekawe i stały na dobrym poziomie. Niektóre zostały zarejestrowane i można je obejrzeć na portalu internetowym „Wiadomości Warmińskie” w zakładce Dobre Miasto/ sport. Te trzy zespoły reprezentowały najwyższy poziom i zasłużenie stanęły na podium.

Kolejna grupa to cztery zespoły średniej klasy : dobromiejskie „Lasy-2”, „Czarny Lotos” i „Oldboysi” oraz lidzbarski „Reszta Świata”. „Lasy-2” Tadeusza Walczaka zasłużenie zajęły 4 miejsce. Leśnicy stworzyli solidny przyjacielski zespół, w którym panuje dobry siatkarski duch. Mieszanka rutyny z młodością i szacunek dla każdego przeciwnika zaprocentowały. Dużo więcej oczekiwałem od zawodników „Czarnego Lotosu”. Wydawało się ze dobromiejscy dobrze wyszkoleni siatkarze kierowani przez Mateusza Maternika powalczą o podium. Jednak czegoś zabrakło. Na pewno nie umiejętności. Bo tacy zawodnicy jak: Mateusz Torhan, Mateusz Maternik, Mateusz Gołębiowski, Kacper Nosarzewski, Adam Ossowski, Przemysław Macur, Piotr Wasilewski, Mateusz Torhan, Patrycjusz Makowski, Paweł Kuśmierek i Robert Michałowski potrafią wiele. Często brakowało im koncentracji w grze. Grali zbyt schematycznie. W zespole wyróżnił się atakujący Mateusz Gołębiowski. Natomiast „ Oldboysi” wypadli dobrze, na miarę swoich możliwości wspierani przez Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza. Jednak dwa nie rozegrane mecze obniżyły ich lokatę. Lidzbarski zespół „Reszty Świata” Mateusza Wróblewskiego był debiutantem w lidze i pokazał się z dobrej strony. Team ambitny, waleczny, chociaż zdarzały się zbyt często przestoje w grze. W zespole wyróżnił się Mateusz Pencarski.

Ostatnie trzy miejsca zajęły : „Barczewo”, „MKS SP1” i „Orły”. Przemysław Dąbrowski dobromieszczanin, wcześniej zawodnik II ligowego MKS Dobre Miasto zebrał grupę barczewskich siatkarzy, z którymi dzielnie walczył w lidze z każdym rywalem. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi adepci sztuki siatkarskiej z zespołu MKS SP1, którzy zajęli 9 miejsce. Uczniowie szkoły podstawowej potrafią już bardzo wiele. Myślę że o takich nazwiskach jak: Kacper Sienkiewicz, Wiktor Pusz, Maciej Szumny, Jakub Sienkiewicz, Maciej Kołodziejek, Artur Matskyan czy Mateusz Bujanowski. Zapewne jeszcze o nich jeszcze usłyszymy. Tabele zamknął po raz pierwszy w 26 letniej historii udziału w lidze zespół „Orłów”, który do tej pory plasował się najczęściej w środku stawki. Tym razem „ Orłów” przetrzebiły kontuzje i brak rozgrywającego. Z konieczności wystawiał Marek Ruciński, ojciec Mateusza który jest kapitanem II ligowego zespołu z Nowej Soli, ale i jego także dopadły urazy.

Podsumowując można powiedzieć, że XXVI edycja DLPS przebiegała sprawnie do momentu zamknięcia szkół w połowie marca. Dobrze układała się współpraca z SP1, SP3 i ZSZ. Wszystkie mecze sprawnie sędziowali i dokumentowali : Jarosław Ustianowski, Mieczysław Rosicka i Bogusław Grygo. Podziękowania dla Krzysztofa Szydłowskiego za zarejestrowanie ciekawszych meczów na portalu „Wiadomości Warmińskie”. Przede wszystkim słowa uznania dla siatkarzy za terminowe rozgrywanie meczów i walkę fair-play. Dzięki takiej postawie Kolegium Ligi nie miało wiele pracy. Szkoda że nie możemy zwyczajowo nagrodzić zespołów, siatkarzy i przyjaciół ligi pucharami, dyplomami, statuetkami czy nagrodami rzeczowymi. Planowaliśmy podsumowanie i podziękowanie zorganizować 3 lipca. Jednak po konsultacji z burmistrzem Dobrego Miasta musieliśmy zrezygnować z tego zamiaru z uwagi na sytuację epidemiczną. Miejmy nadzieję że w październiku koronawirus pozwoli na rozgrywanie meczów i planowo rozpoczniemy rozgrywki XXVII edycji DLPS.

Ligę podsumował Andrzej Kuptel – Dobre Miasto 02 lipca 2020 r.

Końcowa tabela

1 Auto Handel 15 41 42:9

2 AKS Kormoran Olszty 15 35 38:15

3 Abram Team Olsztyn 15 33 35:15

4 Lasy – 2 14 25 29:21

5 Czarny Lotos 14 24 29:23

6 Oldboy’s 13 22 27:22

7 Reszta Świata L.W. 15 21 26:30

8 Barczewo 15 11 13:37

9 MKS SP1 15 4 10:44

10 Orły 15 3 11:44

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dobre Miasto Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x