XXVI edycję Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej zamknął koronawirus – Auto-Handel po raz czternasty

Fot. dlps
W dniu 9 marca kiedy podsumowałem piętnastą kolejkę w artykule „Rozgrywki Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej w cieniu koronawirusa” sugerowałem, że zakończymy rozgrywki po rundzie zasadniczej 27 marca i prawdopodobnie nie rozegramy już „play-offów” w związku z rozwojem epidemii. Mało kto z nas wówczas przypuszczał, że 15 kolejka rundy zasadniczej rozegrana w dniach 5-6 marca była ostatnią w XXVI edycji.

Pozostały do rozegrania trzy kolejki i mieliśmy nadzieję na zakończenie rundy zasadniczej w czerwcu. Jednak nie było to możliwe z powodu zamknięcia szkół i sal, w których prowadzone były rozgrywki. Od sześciu lat liga korzysta z sal gimnastycznych Szkół Podstawowych nr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Zawodowych. Przez pierwsze 20 lat graliśmy w Miejskiej Hali Sportowej. Po zakończeniu XX edycji w 2014 roku burmistrz ją zamknął i próbował sprzedać. Jednak hali nikt nie kupił. Obiekt stoi zamknięty i niszczeje, a siatkarze nie mają gdzie grać. Więcej na ten temat na facebooku w zakładce DLPS. W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek i tabelę po 15 kolejce uznać za końcową.

W XXVI edycji DLPS zwyciężył zespół „Auto-Handlu” Dobre Miasto kierowany przez Adama Wysockiego. Jest to czternasty tytuł tego zespołu i ósmy z kolei. Mistrzowski zespół od kilkunastu lat gra w podobnym składzie : Mariusz Kozłowski, Przemysław Polechoński, Arkadiusz Bursa, Dariusz Czaplejewicz, Michał Bakuła, Adam Wysocki, Wojciech Pałejko, Artur Głowacz, Marcin Walerzak, Kamil Koszewski. Kapitanem jest przyjmujący Mariusz Kozłowski, a najważniejszym zawodnikiem rozgrywający Przemysław Polechoński.

W minionej edycji o zwycięstwo z „Auto-Handlem” walczyły dwa olsztyńskie zespoły .” AKS Kormoran” Pawła Żmudzińskiego po raz trzeci i „Abram Team” pod batutą Pawła Polechońskiego po raz pierwszy. Obie ekipy walczyły ambitnie jednak nie zdołały pokonać wielokrotnego mistrza ligi. Mecze pomiędzy tymi zespołami były bardzo ciekawe i stały na dobrym poziomie. Niektóre zostały zarejestrowane i można je obejrzeć na portalu internetowym „Wiadomości Warmińskie” w zakładce Dobre Miasto/ sport. Te trzy zespoły reprezentowały najwyższy poziom i zasłużenie stanęły na podium.

Kolejna grupa to cztery zespoły średniej klasy : dobromiejskie „Lasy-2”, „Czarny Lotos” i „Oldboysi” oraz lidzbarski „Reszta Świata”. „Lasy-2” Tadeusza Walczaka zasłużenie zajęły 4 miejsce. Leśnicy stworzyli solidny przyjacielski zespół, w którym panuje dobry siatkarski duch. Mieszanka rutyny z młodością i szacunek dla każdego przeciwnika zaprocentowały. Dużo więcej oczekiwałem od zawodników „Czarnego Lotosu”. Wydawało się ze dobromiejscy dobrze wyszkoleni siatkarze kierowani przez Mateusza Maternika powalczą o podium. Jednak czegoś zabrakło. Na pewno nie umiejętności. Bo tacy zawodnicy jak: Mateusz Torhan, Mateusz Maternik, Mateusz Gołębiowski, Kacper Nosarzewski, Adam Ossowski, Przemysław Macur, Piotr Wasilewski, Mateusz Torhan, Patrycjusz Makowski, Paweł Kuśmierek i Robert Michałowski potrafią wiele. Często brakowało im koncentracji w grze. Grali zbyt schematycznie. W zespole wyróżnił się atakujący Mateusz Gołębiowski. Natomiast „ Oldboysi” wypadli dobrze, na miarę swoich możliwości wspierani przez Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza. Jednak dwa nie rozegrane mecze obniżyły ich lokatę. Lidzbarski zespół „Reszty Świata” Mateusza Wróblewskiego był debiutantem w lidze i pokazał się z dobrej strony. Team ambitny, waleczny, chociaż zdarzały się zbyt często przestoje w grze. W zespole wyróżnił się Mateusz Pencarski.

Ostatnie trzy miejsca zajęły : „Barczewo”, „MKS SP1” i „Orły”. Przemysław Dąbrowski dobromieszczanin, wcześniej zawodnik II ligowego MKS Dobre Miasto zebrał grupę barczewskich siatkarzy, z którymi dzielnie walczył w lidze z każdym rywalem. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi adepci sztuki siatkarskiej z zespołu MKS SP1, którzy zajęli 9 miejsce. Uczniowie szkoły podstawowej potrafią już bardzo wiele. Myślę że o takich nazwiskach jak: Kacper Sienkiewicz, Wiktor Pusz, Maciej Szumny, Jakub Sienkiewicz, Maciej Kołodziejek, Artur Matskyan czy Mateusz Bujanowski. Zapewne jeszcze o nich jeszcze usłyszymy. Tabele zamknął po raz pierwszy w 26 letniej historii udziału w lidze zespół „Orłów”, który do tej pory plasował się najczęściej w środku stawki. Tym razem „ Orłów” przetrzebiły kontuzje i brak rozgrywającego. Z konieczności wystawiał Marek Ruciński, ojciec Mateusza który jest kapitanem II ligowego zespołu z Nowej Soli, ale i jego także dopadły urazy.

Podsumowując można powiedzieć, że XXVI edycja DLPS przebiegała sprawnie do momentu zamknięcia szkół w połowie marca. Dobrze układała się współpraca z SP1, SP3 i ZSZ. Wszystkie mecze sprawnie sędziowali i dokumentowali : Jarosław Ustianowski, Mieczysław Rosicka i Bogusław Grygo. Podziękowania dla Krzysztofa Szydłowskiego za zarejestrowanie ciekawszych meczów na portalu „Wiadomości Warmińskie”. Przede wszystkim słowa uznania dla siatkarzy za terminowe rozgrywanie meczów i walkę fair-play. Dzięki takiej postawie Kolegium Ligi nie miało wiele pracy. Szkoda że nie możemy zwyczajowo nagrodzić zespołów, siatkarzy i przyjaciół ligi pucharami, dyplomami, statuetkami czy nagrodami rzeczowymi. Planowaliśmy podsumowanie i podziękowanie zorganizować 3 lipca. Jednak po konsultacji z burmistrzem Dobrego Miasta musieliśmy zrezygnować z tego zamiaru z uwagi na sytuację epidemiczną. Miejmy nadzieję że w październiku koronawirus pozwoli na rozgrywanie meczów i planowo rozpoczniemy rozgrywki XXVII edycji DLPS.

Ligę podsumował Andrzej Kuptel – Dobre Miasto 02 lipca 2020 r.

Końcowa tabela

1 Auto Handel 15 41 42:9

2 AKS Kormoran Olszty 15 35 38:15

3 Abram Team Olsztyn 15 33 35:15

4 Lasy – 2 14 25 29:21

5 Czarny Lotos 14 24 29:23

6 Oldboy’s 13 22 27:22

7 Reszta Świata L.W. 15 21 26:30

8 Barczewo 15 11 13:37

9 MKS SP1 15 4 10:44

10 Orły 15 3 11:44

Dobre Miasto Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x