Z dwóch Orłów elbląski lata wyżej – Szesnaśnie oczek w jednym ustawieniu

Siatkarki Orła Elbląg bardzo pewnie pokonały swe imienniczki z Malborka 3:0 (8,21,15), co wielkim wyczynem wprawdzie nie jest, ale z dobrze spełnionego obowiązku tez trzeba się cieszyć. Mecz był jednostronnym widowiskiem. Elblążanki są dużo lepszym zespołem, ale spotkania z outsiderem wbrew pozorom nie są takie łatwe. Trzeba zachować koncentrację i realizować konsekwentnie swoje założenia taktyczne. Pod tym względem drużynę gospodarzy trzeba pochwalić. Wydarzeniem był epizod w drugiej partii, kiedy przy zagrywce Elizy Białczak zespół zdobył w jednym ustawieniu 16 punktów. W ligowej siatkówce to ewenement.

 

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Iza Miklasińska, Eliza Białczak, Iga Korzeniewska, Monika Jabłońska, Ada Sosnowska Monika Tchórzewska (l), Aleksandra Fota (l), Joanna Cupisz, Ewelina Frąszczak

Łatwie zwycięstwo elblążanek, które po wygraniu pierwszej partii w rekordowych eozmiarach troche pofolgowały i oddały na chwile inicjatywe rywalkom. Był to jednak krótki moment. za chwilę na zagrywke weszła Eliza Białczak i zapewne nie przypuszczała, że zaserwuje 16 razy z rzędu. To juz zupełnie pognębiło przeciwniczki, które stanowiły tło dla nieźle dysponowanych zawodniczek z Elblaga. Zawodniczki wykonały plan w stu procentach, ale zdaja sobie sprawę, że tak łtwych meczów juz raczej nie będzie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x