Z Estonia też w pięciu setach – Uff, było gorąco, ale jest awans do ME

Polscy kadeci ( z Piotrem Łukasikiem z AZS UWM Olsztyn  w dwunastce) awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Europy, który odbędzie się w połowie kwietnia w Turcji. W ostatnim spotkaniu imprezy kwalifikacyjnej w Tarnu pokonali gospodarzy – Estończyków, ale tylko 3:2 (25:20, 25:13, 22:25, 25:27, 15:13). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo biało-czerwonych w pięciu setach. Doszło więc do paradoksalnej sytuacji, bowiem, mając komplet zwycięstw zajęliśmy druga lokatę, na szczęście też premiowaną awansem.

Nowy system punktacji (dwa oczka za zwycięstwo w pięciu setach) nie był naszym sprzymierzeńcem i mógł doprowadzić do katastrofy. Mało kto chyba przypuszczał, że Polacy będą mieli problemy z pokonaniem gospodarzy. Bardzo wyraźnie wygrali dwa pierwsze sety, dominując na boisku. Niestety zapomnieli, że grać trzeba do końca. Podali rękę rywalom, a ci mocno chwycili. Doszło do dramatycznego tie breaka, który wprawdzie wygraliśmy, ale przecież minimalnie. Porażka przy zwycięstwie Finów również 3:2 eliminowała nas z finałów. Do Turcji pojechaliby Włosi mając lepszą różnice setów. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło

Polska – Estonia 3:2 (25:20, 25:13, 22:25, 25:27, 15:13)

Finlandia – Włochy 3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 26:24, 16:14)