Z Pamapolem za trzy – Nie wpadajmy w euforię

Miały być trzy punkty i są. Akademicy z Olsztyna wykonali plan, pokonując w Uranii Pamapol Siatkarza Wieluń 3:1(-23,14,17,21), ale oczywiście trudno z tego powodu wpadać w euforię. Myślę, że są to dwa zespoły, które mają duże problemy w spotkaniach wyjazdowych, dlatego zwycięstwo  siatkarzy Indykpolu choć cenne niewiele mówi o ich dyspozycji. W roli egzaminatora musza wystąpić znacznie bardziej wymagający przeciwnicy.

Indykpol AZS Olsztyn – Pamapol Siatkarz Wieluń 3:1(23:25, 25:14, 25:17, 25:21)

Indykpol AZS Olsztyn Tuia, Toobal, Gunia, Gromadowski, Cedic, Siezieniewski, Mierzejewski (libero)

Pamapol Siatkarz Wieluń: Lubiejewski, Stelmach, Blanco Costa, Kapelus, Zajder, Babkow, Milczarek (libero) oraz Sarnecki, Błoński, Matejczyk, Antanovich, Buniak

Olsztynianie powinni wygrać w trzech setach, ale w pierwszym wyraźnie zawalili końcówkę. Potem poszło już gładko, chwilami bez najmniejszych problemów. Krótki zryw gości w czwartym secie był krótkim akcentem, który nie zmienił układy sił. Niestety wygrana z Pamapolem nie zmyła słabych występów w poprzednich meczach. Z ocenami więc się wstrzymajmy.