Z Piastem Szczecin szybkie 0:3 – Nie można sie od razu poddawać…

Trudno było od siatkarek Orła Elbląg wymagać zwycięstwa nad Piastem Szczecin, który od poprzedniej rundy zmienił swe oblicze i wzmocnił się zawodniczkami Chemika Police, zatrudnił nawet Amerykankę, ale nie można przejść obok meczu i oddać punkty prawie bez walki. Szybkie 0:3 (-18,-13,-18) to przygnębiający wynik, ale niestety w pełni oddający układ sil na boisku. Piast jest w tej chwili mocny, ma zamiar włączyć się do walki o awans do I ligi, ale zawodniczki z Elbląga nie raz udowodniły, że nie straszne im faworytki. Tym razem jednak nie spełniły oczekiwań.

Orzeł Elbląg – Piast Szczecin 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Ada Sosnowska, Eliza Białczak, Anna Tracz, Monika Jabłońska, Izabela Cierzyńska, Izabela Wąsik (l) oraz Anna Krypska, Andżelika Adamowska, Iga Korzeniewska, Anna Zaporowicz.

Drużyna gospodarzy przystępowała do gry w trudnej sytuacji, bowiem trener Andrzej Jewniewicz nie mógł skorzystać z dwóch kluczowych zawodniczek: rozgrywającej Martyny Gierszewskiej i libero Moniki Tchórzewskiej. Osłabiło to oczywiście potencjał zespołu, ale to nie może w pełni usprawiedliwiać słabszej niż zazwyczaj gry pozostałych. Brakowało pewności i precyzji, a przede wszystkim wiary w końcowy sukces. Nie warto wytykać błędów, mamy nadzieje, że dziewczęta przeanalizują to spotkanie i wyciągną wnioski. Walczyć trzeba w każdym meczu, nawet gdy szanse zwycięstwa są minimalne. Przed zespołem kolejne wyzwania. Zwycięstwa nad Energetykiem i rezerwami Pałacu mogą nie wystarczyć. Trzeba szukać punktów z mocniejszymi rywalkami – choćby jednego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x