Z Politechniką za trzy punkty – Poszli za ciosem, prosimy o jeszcze

Po bardzo efektownym zwycięstwie nad AZS Częstochowa siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn poszli za ciosem i wygrali w warszawie w meczu trzeciej kolejki PLUS LIGI z Politechniką 3:1 (19,23,-16). Ten sukces pozwolił drużynie z Kortowa zachować miejsce w czołówce tabeli i choć zdajemy sobie sprawę, że szczęście nie będzie trwać wiecznie, prosimy o jeszcze. Każde zwycięstwo w PLUS Lidze to sukces, biorąc pod uwage możliwości olsztyńskiego zespołu.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 21:25)

AZS Politechnika: Żaliński, Nowak, Szymański, Kreek, Jakopin, Steuerwald, Olenderek (libero) oraz Wierzbowski, Gorzkiewicz, Mikołajczak, Wierzbowski, Zajder, Ferens

Indykpol AZS: Guillermo, Ananiev, Gunia, Siezieniewski, Winnik, Hain, Mierzejewski (libero) oraz Gaca

MVP: Wojciech Winnik

Czy jest to niespodzianka? Olsztynianie nie pierwszy raz wygrywają w Warszawie z Politechniką, choć w grach przed sezonem nie szło im z siatkarzami ze stolicy najlepiej. To jeszcze jeden dowód, że w lidze gra się inaczej. Akademmicy dobrze wytrzymali presję, od pierwszych minut narzucili swoje warunki i trzymali rękę na pulsie poza chwilowym przestojem w trzecim secie. Zwraca uwagę kolejny doskonały mecz Wiinnika. Bez Igora Yudina kortowianie potrafią też  wygrywać i to na wyjeździe.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:21)

Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 24:26, 20:18)

AZS Częstochowa – Fart Kielce 0:3 (23:25, 24:26, 19:25)

Politechnika Warszawska – AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 21:25)