Zapadły rozstrzygnięcia w lidze juniorów – Finalistów wyłoni faza play off

W rozegranym w piątek kluczowym meczu dla układu tabeli w grupie A ligi wojewódzkiej  s juniorów siatkarze UKS Tempo 25 Olsztyn przegrali z Chemikiem Olsztyn 2:3 (23,26,-22,-18,-10), ale dwa wygrane sety pozwoliły drużynie Błażeja Kolpy na wygranie grupy. Drugie miejsce zajął Chemik, trzecie AZS UWM (Salski), a czwarte MOSiR Giżycko. Trzy czołowe teamy zdobyły tę samą liczbę punktów –decydowały sety. W grupie B wiadomo, że wygra AZS UWM (Kurpis) przed Absolwentem Olsztyn. Truso Elbląg i Mikro Ełk. Niebawem rozpocznie się faza play off.

Rozegrana zostanie tylko jedna runda (mecz i rewanż). W przypadku równej liczby zwycięstw, bez względu na rezultaty spotkań, o awansie do czołowej czwórki zadecyduje złoty set.

Zestaw par play off:

Mikro Ełk – UKS Tempo 25 Olsztyn

Truso Elbląg – Chemik Olsztyn

AZS UWM (Salski) – Absolwent Olsztyn

MOSiR Giżycko – AZS UWM (Kurpis)

Jeśli do finałowej czwórki awansują mistrzowie grup, to gospodarzami dwóch decydujących turniejów będą: Tempo i AZS UWM (Kurpis)