Zawsze nam towarzyszy pamięć o Mistrzu – Gwarancja na wielkie granie

Już po raz piąty UKS "Tempo-25" wraz z OSiR-em przy wsparciu Miasta Olsztyn organizuje: " Memoriał Mieczysława Doroszuka w Piłce Siatkowej pod patronatem Prezydenta Olsztyna". To bardzo atrakcyjna impreza odbywająca się zawsze między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Tegoroczny turniej zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Będą to małe Mistrzostwa Polski juniorów.

 Do rywalizacji (mecze rozgrywane będą w sali OSiR przy ul. Głowackiego) staną: Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk, MKS MDK Warszawa, Metro Warszawa, Joker Piła i oczywiście gospodarze: UKS Tempo 25 Olsztyn. To absolutna czołówka krajowa, kluby, które od lat słyną ze znakomitej pracy z siatkarska młodzieżą.

 Turniej, zawsze stał na najwyższym poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. W ubiegłorocznym Memoriale na sześć startujących drużyn w kat. juniorów cztery znalazły się w późniejszym Finale Mistrzostw Polski Juniorów.

 Pomysłodawcom imprezy Czesławowi i Błażejowi Kolpy bardzo zależy, by pamięć o Panu Mieczysławie Doroszuku zawsze nam towarzyszyła i ten turniej jest najlepszym tego przykładem O szczegółach będziemy sukcesywnie informować.

Harmonogram gier

28 grudnia

Godz. 9.00 Tempo 25 Olsztyn – Joker Piła

Uroczyste otwarcie Memoriału

Godz. 11.00 Skra Bełchatów – MKS MDK Warszawa

Godz. 13.00 Trefl Gdańsk – Metro Warszawa

Godz. 15.00 Skra Bełchatów – Joker Piła

Godz. 17.00 Trefl Gdańsk – Tempo 25 Olsztyn

Godz. 19.00 Metro Warszwa – MKS MDK Warszawa

29 grudnia

Godz. 9.00 Trefl Gdańsk – Joker Piła

Godz. 11.00 Metro Warszawa – Skra Bełchatów

Godz. 13.00 MKS MDK Warszawa – Tempo 25 Olsztyn

Godz. 15 Metro Warszawa – Joker Piła

Godz. 17 MKS MDK Warszawa – Trefl Gdańsk

Godz. 19 Tempo 25 Olsztyn – Skra Bełchatów

30 grudnia

Godz. 8.30 Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk

Godz. 10.30 Joker Piła – MKS MDK Warszawa

Godz. 12.30 Tempo 25 Olsztyn – Metro Warszawa

Uroczyste zaknięcie Memoriału, rozdanie nagród

Mieczysław Doroszuk

Urodził się 25 lutego 1921 roku w Białej Podlaskiej, zmarł 16 maja 2007 roku w Olsztynie.

Wybitny trener siatkówki wychowawca wielu generacji doskonałych zawodników, honorowy obywatel Olsztyna.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wprawdzie pracę rozpoczął w 1949 roku w Wojewódzkim Urzędzie Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, ale rok później zatrudniony został w zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie i w tej placówce pracował przez 40 lat – do 1990 roku. Nie tylko prowadził zajęcia wychowania fizycznego, stworzył też klub szkolny, który osiągał sukcesy w skali krajowej.

Zdobył Mistrzostwo Polski i złoty medal w piłce siatkowej na Igrzyskach Młodzieży w 1965 i 1975 r. Był też opiekunem drużyny MKS „Juvenia”, pracował też w Wyższej Szkole Nauczycielskiej, późniejsza WSP) i AZS-ie Olsztyn. Udzielał się we władzach Okręgowego Związku Piłki Siatkowej. Największą zdobyczą dla olsztyńskiego sportu było wychowanie plejady znakomitych zawodników, którzy później stanowili o sile akademickiego klubu, w latach 70-tych zdobywcy trzech tytułów mistrzowskich.

Doceniany przez środowisko wyróżniony został licznymi odznaczeniami. W 1982 roku został wpisany do księgi pamiątkowej zasłużonych dla oświaty województwa olsztyńskiego, w maju 2004 roku Rada Miasta nadała mu tytuł Honorowego Obywatela Olsztyna.


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Siatkówka UKS Tempo 25 Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x