Związek Siatkówki ze sztandarem – Honor i szacunek

Siatkówka dla Olsztyna i całego regionu zawsze była czymś wyjątkowym. Wspaniałe sukcesy AZS-u jako zespołu i osiągnięcia poszczególnych zawodników ze złotem olimpijskim i mistrzostw świata włącznie stanowiły powód do dumy, bo przecież nie byliśmy nigdy sportową potęgą. Dlatego uroczystość nadania sztandaru Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Siatkowej jest wydarzeniem dla nas szczególnym.

Uroczystość odbyła się w godnej scenerii, w Salach Kopernikowskich Olsztyńskiego Zamku, a wzięli w niej udział przedstawiciele władz regionu, miasta, które zawsze wspierały siatkówkę i dbały o jej poziom i upowszechnianie na wszystkich szczeblach. W ceremonii uczestniczyli też reprezentanci Polskiego Związku Piłki Siatkowej i władz sportowych województwa.

Nie zabrakło oczywiście głównych bohaterów, którzy tworzyli i tworzą historię tej dyscypliny na Warmii i Mazurach: znakomitych zawodników , trenerów i działaczy. Dzięki nim o siatkówce olsztyńskiej mówi się z ogromnym szacunkiem. Mamy też nadzieję, że ta armia wybitnych ludzi – fachowców pomoże wyjść z kryzysu sportowego obecnie grającej w PLUS LIDZE drużynie.

Warto dodać, że nadanie sztandaru Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Siatkowej jest wydarzeniem bez precedensu, bowiem takiego zaszczytu nie dostąpiła jeszcze żadna tego typu organizacja.

Podniosłe wydarzenie było też okazją do odznaczeń najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych dla regionalnej siatkówki osób. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie wigilijne. W trakcie życzeń i rozmów, nie brakowało wspomnień, ale przebijała się też troska o teraźniejszy byt siatkówki w Olsztynie i całym regionie.

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x