Długodystansowe MP Malbork 2011 – Dobry finisz Smoków

Ostatnim akordem sezonu wyścigów Smoczych Łodzi w kraju były Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Malborku. Na Nogacie rywalizowało 9 załóg. Olsztyński klub Smoka wystawił dwie ekipy, które finiszowały w czołówce. Młodsza załoga składająca się z zawodników do 40 lat zdobyła srebrny medal, ustępując tylko bezkonkurencyjnej w tym sezonie Spójni Warszawa. Weterani przypłynęli na czwartej pozycji.

Regaty na dystansie 5,5 kilometra toczyły się przy doskonałej jak na tę porę pogodzie. Spójnia była nie do ugryzienia, Olsztynianie przypłynęli na reprezentantami stolicy ze stratą 20 sekund, natomiast stoczyli na finiszu pasjonującą walkę z Dragonem Chełmno, wygrywając o tysięczne części sekundy. Drugiej drużynie z Olsztyna zabrakło do podium kolejne 20 sekund, a więc sporo, ale oczywiście trzeba wziąć poprawkę na wiek zawodników. Jeśli z tych dwóch ekip stworzy się jedną – bardzo mocną – to może w przyszłym roku nawiążemy walkę ze Spójnia Warszawa.

Długodystansowe MP zakończyły tez rywalizacje w Pucharze Polski, który obejmował najważniejsze imprezy w sezonie. Według nieoficjalnych obliczeń Olsztyński Klub Smoka zajął trzecie miejsce

Wyniki Długodystansowych MP:

1 Spójnia Warszawa

2 Olsztyński Klub Smoka I

3 Dragon Chełmno

4 Olsztyński klub Smoka II

5 MRKS Gdańsk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x