Długodystansowe MP na Długim – Marzenia przerodziły sie w czyn

W najbliższą sobotę (29 września) w Olsztynie odbędą się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. To ostatnia impreza rangi mistrzowskiej w tym sezonie Regaty o tyle interesujące bo organizowane przez nas po raz pierwszy na jeziorze Długim. Były kiedyś przymiarki by akwen dostosować do potrzeb kajakarstwa, ale skończyło się na wstępnych rozmowach. Wreszcie będzie okazja by wodniacy wystartowali na pięknej trasie w malowniczej scenerii lasu miejskiego. Olsztyńskie Smoki traktują regaty bardzo prestiżowo zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

 

– Wyzwanie jakie podjęliśmy jest o tyle trudne, że musimy zachować wszelkie przepisy i zasady związane z ochroną środowiska tego wspaniałego miejsca. Zapewnić bezpieczeństwo i sprawną organizację dla licznych uczestników tych Mistrzostw oraz towarzyszących nam zawsze fanom i kibicom. Pamiętajmy, że na tym jeziorze będzie to pierwsza sportowa impreza tego typu w okresie powojennym. – czytamy na stronie internetowej olsztyńskich kajakarzy

Kategorie i konkurencje :

Seniorzy

Kategoria  OPEN   na dystansie   5  km.

Kategoria MIKST na dystansie   5  km. (minimum 8, maksymalnie 12 kobiet wiosłujących  w załodze).

Juniorzy

kategoria  OPEN  na dystansie   3 km.

{AdmirorGallery}dlu25{/AdmirorGallery}

Sukcesy w Mediolanie

W Mediolanie odbyły się organizowane przez ICF Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi na dziesiątkach w kat. OPEN SPORT  i kat MIXT  w Mastersach. Udział w tej imprezie wzięli olsztynianie: Arkadiusz Toński, Marcin Krzysztofik Marek Walczak ,Paweł Traczewski Bolesław Krawczyk, Ryszard Serowik. W kat. Mixt na 500 m złoto zdobyła osada 10 osobowa z udziałem Marka Walczaka. Ta sama osada Mixt zdobyła srebro na 200 metrów oraz brąz na 2000 metrów. Polacy z udziałem pozostałych olsztynian wywalczyli w stolicy Lombardii łącznie dziesięć medali, oprócz wspomnianych – dwa srebrne (seniorzy w Mixt na 2000 m, mężczyźni Masters na 2000 m) i pięć brązowych (seniorzy na 200 i 500 m, kobiety na 500 oraz Mixt na 500 m, natomiast w kategorii Masters – mężczyźni na 200 m).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x