Długodystansowe MP na Nogacie – Brąz olsztyńskich Smoków

W Malborku odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi, jedna z ostatnich imprez krajowego sezonu. Na rzece Nogat spotkała się cała czołówka by walczyć o trofeum na trasie liczącej prawie 6 kilometrów. W stawce były też olsztyńskie Smoki, którym coraz trudniej rywalizować z młodszymi, bardzo mocnymi przeciwnikami. Tym razem nasi reprezentanci sięgnęli po brąz. Najlepsi okazali się zawodnicy MRKS Gdańsk, srebrny medal zdobyła Spójnia Warszawa.

– Lata lecą i choć czujemy się nadal mocni, z młodszymi, wysportowanymi młodzieńcami nie mamy niestety wielkich szans – mówi Jerzy Gąska jeden a naszych najbardziej doświadczonych Smoków. Gdańszczanie sięgnęli po kajakarzy i kanadyjkarzy, którzy na co dzień trenują i mają duże możliwości. Spójnia też zdecydowała się na odmłodzenie ekipy, a my tym razem osłabieni brakiem kilku dobrych zawodników przegraliśmy o 10 sekund. Widzę jednak, że i nas czeka zmiana pokoleniowa. My rozkręciliśmy w Olsztynie ruch smoczych łodzi, najwyższa pora by wyzwanie przejęli nasi wychowankowie. To jedyna recepta na sukcesy sportowe w przyszłości.

 

W najbliższym tygodniu Smoki spotkają się na posezonowym zebraniu i zapewne zapadną ważne strategiczne decyzje.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski były jednocześnie ostatnimi w tym sezonie regatami o Puchar Polski., gdzie olsztynianie wywalczyli srebrny medal.

Końcowe wyniki punktacji Pucharu Polski

1. Spojnia wa-wa 30 pkt.
2. PSWK-OKSmoka 23 pkt.
3. Dragon Chelmno 20 pkt.

Na Nogacie startowała również nasza załoga w kategorii fan. Wprawdzie przypłynęła do mety pierwsza, ale złotego medalu nie otrzymała, bowiem nie dopełniono wcześniej formalności regulaminowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x