Festiwal jakich mało – Smoki wkraczają do akcji

W najbliższą sobotę o godz. 12 na Plaży Miejskiej odbędzie się VI Ogólnopolski Festiwal Smoczych Łodzi - Olsztyn 2010. Impreza cykliczna, podczas której trwa sportowa rywalizacja, ale jej przesłaniem jest również popularyzacja tej dyscypliny. Smocze Łodzie jeszcze dziesięć lat temu w Polsce były konkurencją raczkującą. Dzięki m. in. olsztyńskim animatorom, stały się popularne, a poprzez sukcesy krajowe i międzynarodowe stanowią ważny element sportowej wizytówki Olsztyna.

Organizatorami Festiwalu są: Olsztyński Klub Smoka i Urząd Miasta. Tradycja i mocna pozycja olsztynian sprawia, że z zaproszenia korzysta czołówka krajowa. Można więc być pewnym, że rywalizacja przebiegać będzie na najwyższym poziomie. Ale to tylko jedna strona Festiwalu. Druga – to prezentacja tej dyscypliny szerszej publiczności, zachęta systematycznych treningów i startów. Smocze Łodzie to nie tylko walka sportowa – to również swego rodzaju filozofia, przedłużenie młodości, patent na zdrowy tryb życia. Warto więc zobaczyć, a potem…spróbować, tym bardziej, że nie ma tu granic i limitów.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w następujących konkurencjach:

– Kategoria OPEN – dystans 500 m (liczone do klasyfikacji Pucharu Polski);
– Kategoria MIKST – dystans 500 m (liczone do klasyfikacji Pucharu Polski);
– Kategoria JUNIOR – dystans 500m.
– Kategoria FAN – dystans 200 m (liczone do klasyfikacji Pucharu Polski);
– Kategoria OPEN – dystans 800 m – wyścig australijski o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna.

W kategorii Sport OPEN i MIKST na dystansie 500 metrów ( konkurencja PUCHARU POLSKI) prawo startu mają zawodnicy posiadający licencje Polskiej Federacji Łodzi Smoczych, kluby będące członkiem PFŁS .
W pozostałych konkurencjach Festiwalu prawo startu mają inne kluby, nie będące członkami Federacji jak np. reprezentacje zakładów pacy, samorządów i inne podmioty zainteresowane startem.

Zawodnik zgłoszony do regat powinien posiadać potwierdzenie umiejętności pływackiej powszechną karta pływacką lub złożyć osobiste oświadczenie, iż posiada umiejętność pływania umożliwiającą przepłynięcie w stroju sportowym co najmniej 100 m.

Więcej info i pliki do pobrania oraz Regulamin Festiwalu na linku witryny Olsztyńskie Kajakarstwo – oks.com.pl

VII Edycja Wojewódzkich Mistrzostw Szkół w wyścigach Smoczych Łodzi.

W przeddzień (10 września o g. 9.30) Olsztyński Klub Sportów Wodnych (OKSW) przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Weteranów Kajakarstwa (PSWK), Urzędu Miasta Olsztyn oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie organizuje VII Edycję Wojewódzkich Mistrzostw Szkół w wyścigach smoczych łodzi. W imprezie, która też ma już swoją tradycję startują reprezentacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnzjalnych w składach mieszanych (co najmniej osiem dziewcząt). W załodze jest 18 osób wiosłujących plus sternik i dobosz. Dystans sprinterski – 200 metrów, ale dla amatorów zupełnie wystarczający by zaprezentować możliwości i…talent. Olsztyńskie gwiazdy Smoczych Łodzi z uwagą przypatrywać się będą kandydatom na swych następców. Wszelkie robocze informacje o regatach na stronie www.oks.com.pl zakładka OKSW.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x