IX Otwarte Mistrzostwa Olsztyna – Szkolne Smoki walczyły do upadłego

W środę (6 czerwca)  godz.. od 10 do 14 na Plaży Miejskiej odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Wyścigach Smoczych Łodzi. Organizatorem  imprezy był: Olsztyński Klub Sportów Wodnych (OKSW) przy współpracy Olsztyńskiego Klubu Smoka (OKSmoka), Urzędu Miasta Olsztyn i Stowarzyszenia Sportu Szkolnego JUVENIA. To świetna promocja sportów wodnych, które ze względu na naturalne warunki w stolicy Warmii i Mazur powinny być pierwszorzędnym elementem w wychowaniu fizycznym młodzieży.

 

Taki cel przyświecał pomysłodawcom i trzeba przyznać, że przez te kilka lat impreza sprawdziła się i jest atrakcyjna nie tylko dla jej uczestników, ale także widzów, których, w dobrą pogodę na Plaży Miejskiej nie brakuje. Tak było i w tym roku. Zjawiło się wiele młodzieży, dla niektórych, startujących po raz pierwszy wyścigi stały sianowym sportowym wyzwaniem. Młodzież walczyła do upadłego. Zgodnie z programem odbyły się wyścigi w kategoriach: open i mikst. 20-osobowe załogi, w których część stanowiły panie były szczególną atrakcją. Trzeba podkreślić wyrównany poziom. Krótki dystans 200 metrów wymagał szczególnej koncentracji. Na metę uczestnicy przypływali w niewielkich, często minimalnych odległościach. W wyścigach gimnazjalistów mieliśmy małe kontrowersje, dwóch uczestników finałów zostało zdyskwalifikowanych za przekroczenie regulaminu, co wywołało trochę zamieszania, ale będzie przecież jeszcze okazja do rewanżu.

Medaliści

Gimnazja

Mixt

1 Gimnazjum nr 7

2 Gimnazjum nr 1 Barczewo

3 Gimnazjum nr 8

Open

1 Gimnazjum nr 7

2 Gimnazjum nr 1 Barczewo

Szkoły Ponadgimnazjalne

1Mixt

1 Elektronik

2 VIII LO

3 II LO

Open

1 Elektronik

2 V LO

3 VIII LO

{AdmirorGallery}smoki6{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x