Mistrzostwa Polski Ostróda 2012 – Olsztyńskie Smoki znów na tronie

Fantastycznym akcentem dla olsztyńskich Smoków  zakończyły się w Ostródzie  Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. Olsztynianie zdobyli zloty medal w sprinterskim wyścigu na 200 metrów, pokonujac stuprocentowych faworytów - Spójnię W-wa. W sobotę rozgrywano konkurencje  na dystansie 500 metrów. Wszystkie tytuły zdobyli zawodnicy warszawskiej Spójni, którzy od pewnego przejęli monopol nad tą dyscyplinę i do niedzieli byli dla rywali nieosiągalni. Nam zależało by do elity wrócili olsztynianie. Nasze „Smoki” po niezbyt udanym poprzednim sezonie, zrobiły w sobotę poważny krok. Zdobyły brązowy medal w konkurencji open, jak sie okazało był to dobry początek.

 

Sobota

– W eliminacjach trafiliśmy na Spójnię i popłynęliśmy bardzo dobrze – mówi Jerzy Gąska od wielu lat zawodnik, a przede wszystkim propagator tego sportu w Polsce. Przegraliśmy zaledwie o 0,3 sekundy i to nas utwierdziło w przekonaniu, że podium jest realne. Musieliśmy oczywiście wystąpić w półfinale, ale nie mieliśmy tu żadnych problemów, wygraliśmy wyścig awansując do finałowej rozgrywki. Tu walczyliśmy do końca o srebro, ale nieznacznie ulegliśmy Wikingom z Gdańska. Młodsi i znacznie lżejsi przeciwnicy na dłuższym dystansie mieli większe szanse. Myślę, że w sprincie (200 m) możemy pokusić się o kolejny medal – tym razem srebrny

Kolejność w finale na 500 m (open)

1 Spójnia Warszawa

2 Wiking Gdańsk

3 Smoki Olsztyn

4 Przygoda Gdańsk

{AdmirorGallery}sm22{/AdmirorGallery}

Niedziela 

Sobotni sukces bardzo nas zmobilizował – mówi Jerzy Gąska. Postanowiliśmy wzmocnić ekipę dwoma młodziakami: Tońskim i Krzysztofikiem i jak sie okazało był to strzał w dziesiątke. Wprawdzie w eliminacjach sprintu przegralismy ze Spójnią, ale potem wygraliśmy półfinał i znaleźlismy sie w finałowej czwórce. W losowaniu sprzyjało nam szczęście, mieliśmy skrajny tor. Od razu „rozbujaliśmy się” na dobre, łódka nabrała ogromnej szybkości i wygraliśmy. Mimimalnie, ale czy na 200 metrów można uzyskać zdecydowana przewagę? Mamy złoto i wreszcie odżyliśmy. Po poprzednim sezonie bylismy tak zdołowani… 

Kolejność w finale na 200 m (open)

1 Smoki Olsztyn

2 Spójnia Warszawa

3 Dragon Chełmno

4 MRKS Gdańsk

{AdmirorGallery}smoki27{/AdmirorGallery}

Skład załogi OKSmoka

sternik Sławomir Błażejczyk,

bębnistka- Ola Maździara.

Kapitan Andrzej Kamiński, + Waldek Mądry, Marek Rąkowski, Zbyszek Szczepański, Leszek Konarzewski, Jerzy Gąska, Marcin Krzysztofik, Marek Walczak, RyszardSerowik, Maciek Mielęcki, Henryk Wilczek, Andrzej Mieczkowski, Paweł Traczewski, Dariusz Michalski, Wojtek Burakowski, Henryk Olesiński, Arkadiusz Toński, Sebastian Duda, Piotr Mróz, Andrzej Muraszko, Andrzej Zarzycki.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x