Otwarte Mistrzostwa Szkół – To dopiero zabawa!

W piątek (10 czerwca) na Plaży Miejskiej w Olsztynie królowały Smocze Łodzie. Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych spotkały się z dużym zainteresowaniem i to nie tylko młodzieży ze stolicy Warmii i Mazur. Mimo dużej odległości zjawili się też uczniowie i wodniacy zarazem z Gdańska, Malborka,Barczewa, którzy wykazali wysokie umiejętności, zdobywając wiele medali.

 

 Radość na wodzie i brzegu była spontaniczna, wola walki, a jednocześnie zabawa znakomite. Jedyny minus, od nas niezależny, to pogoda. Przez wiele dni Plaża Miejska w Olsztynie opływała w słońcu, a w piątek akurat rozpadało się, co wprawdzie nie zakłóciło przebiegu imprezy, ale na pewno nie pomogło organizatorom.

Im należą się natomiast serdeczne gratulacje determinację w promocji sportu, który stał się hitem ostatnich lat i to wszystkich pokoleń Polaków.

 Formuła mistrzostw obejmowała rywalizację szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: mikst (część załogi stanowiły dziewczyny) i open, gdzie dobór osób był dowolny. Poziom, zgodnie z oczekiwaniami  nierówny, ale po niektórych zespołach można stwierdzić widoczne efekty systematycznych treningów. Inicjatywa znakomita i godna kontynuacji, tym bardziej, że warunki do uprawiania tej dyscypliny w Olsztynie są znakomite, nie brakuje też wzorców.

Wyniki:

Gimnazja

Kategoria mikst

1 Gimnazjum nr 1 Barczewo

2 Gimnazjum nr 3 Gdańsk

3 Gimnazjum nr 8 Olsztyn

Kategoria Open

1 Gimnazjum nr 32 Gdańsk

2 Gimnazjum nr 1 Barczewo

3 Gimnazjum nr 8 Olsztyn

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

Kategoria Mikst

1 X LO Olsztyn

2 III LO Malbork

3 VIII LO Olsztyn

Kategoria Open

1 VIII LO Olsztyn

2 III LO Malbork

3 I LO Malbork

{vsig}smocze{/vsig}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x