Smocze Łodzie w Aquasferze – Uwertura pod dyktando gdańskich wioseł

W ten weekend olsztyńską Aquasferą zawładnęły Smocze Łodzie. W przeddzień I Ogólnopolskich Zawodów na Basenie z udziałem najlepszych „smoków” w Polsce rywalizowała młodzież gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych głównie z Olsztyna. Z zaproszenia skorzystali też młodzi adepci tej dyscypliny z Gdańska (Ośrodek Kultury Fizycznej) i oni właśnie pokonali całą koalicję olsztyńskich mixtów. Nic dziwnego skoro są skupieni w klasach sportowych o specjalizacji – smocze łodzie.

 

W tej sytuacji gospodarze byli bez szans. Nasi weterani, którzy stale popularyzują tę dyscyplinę chcieli przekonać olsztyńską młodzież, że warto trenować systematycznie, bo efekty są oczywiste. Mają nadzieję, że w stolicy Warmii i Mazur też uda się stworzyć klasy sportowe, wtedy rywalizacja z Trójmiastem odbędzie się przy równych szansach.

Smocze Łodzie na basenie to swoista próba siły i skuteczności wiosłowania w podobnym stylu jak przeciąganie liny na lądzie.. Czasami taka potyczka trwa kilkanaście sekund, ale przy równej klasie zespołów rywalizacja przedłuża się prawie do minuty. Niezła zabawa, a warto dodać, że Olsztyn stał się prekursorem zimowej wersji Smoczych Łodzi.

– Warto było spróbować – mówi Marek Walczak jeden z organizatorów imprezy. Była to pierwsza impreza i niejako uwertura do zawodów głównych, które w sobotę (23 marca) odbędą w Aquasferze. Zobaczymy w akcji 8 drużyn w kategorii FAN i po 12 w kategorii Sport i Junior Sprt. Udział zapowiedzieli najlepsi: z Gdańska, Chełmna, Warszawy, Poznania, Malborka i Gdańska. Zaczynamy o godz. 10 i zapraszamy kibiców, bo emocji nie zabraknie !

Wyniki

Szkoły Gimnazjalne (16 zespołów)

1 Gimnazjum nr 3 Gdańsk

2 Gimnazjum nr 4 Olsztyn

3 Gimnazjum nr 7 Olsztyn

4 Gimnazjum nr 32 Gdańsk

Szkoły Ponadgimnazjalne (14 zespołów)

1 Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

2 Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Olsztyn

3 Zespół szkół Budowlanych Olsztyn

4 V LO Olsztyn

{AdmirorGallery}aqu22{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x