VI Mistrzostwa Województwa Szkół – Dziś smoczki, a jutro?

W przeddzień Festiwalu Smoczych Łodzi na Plaży Miejskie w Olsztynie odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Na szczęście warunki dopisały, wprawdzie słońca było jak na lekarstwo, ale wodę pokrywała tylko lekko pomarszczona fala. W czwartek wiało okrutnie i organizatorzy bali się czy w takich warunkach mało doświadczeni uczestnicy dadzą sobie radę. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, a mistrzami regionu zostali reprezentanci Gimnazjum nr 1 z Barczewa i Liceum Ogólnokształcącego nr 8 z Olsztyna.

Cztery godziny doskonałej zabawy zafundował młodzieży szkolnej Olsztyński Klub Smoka. Doskonali w przeszłości kajakarze i kanadyjkarze, obecnie równie znakomici zawodnicy Smoczych Łodzi, starają się swa pasją zarazić kolejne pokolenia. A taka impreza jest z całą pewnością dużym krokiem w tym kierunku. Mieszane załogi z gimnazjów i liceów, głównie olsztyńskich, toczyły zaciętą walkę, najpierw w przedbiegach, potem, repasażach, półfinałach, wreszcie w wielkich finałach. Emocji było co nie miara, niespodzianek również, ale to przecież kwintesencja sportu.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie jedynki w Barczewa, których nauczycielami są Agnieszka Spaszewska i Czesław Żukowski. Pan Czesław, w przeszłości, wiodący piłkarz Stomilu, obecnie trener Huraganu Morąg uważa, że sport w każdej postaci jest dobry na wszystko. A smocze łodzie w ostatnich latach stały się w barczewskim gimnazjum prawdziwym hitem. Załoga potraktowała mistrzostwa bardzo prestiżowo, przez ostatni tydzień mocno trenowała i oto są efekty:

Medaliści wyścigu gimnazjalistów:

1 Gimnazjum nr 1 Barczewo
2 Gimnazjum nr 8 Olsztyn
3 Gimnazjum nr 12 Olsztyn.

Skład zwycięskiego zespołu:

Agata Kłos,Patrycja Bajcer, Karolina Semeniuk, Klaudia Bąk, Anita Sarwa, Aleksandra Jeskot, Anita Błaszczyk, Żaneta Ziemińska, Magda Szaj, Edyta Sawoj, Monika Jasińska Daniel Kostrzewa, Łukasz Milczek, Patryk Szwaradzki, Dariusz Maranda, Dominik Dowgielewicz, Jakub Parakiewicz, Adrian Ogórek, Kamil Dombek, Krzysztof Szaj, Marcin Spychała, Patryk Rutkowski, Kamil Kaliszuk

Wyścigi licealistów przyniosły jeszcze więcej wrażeń. Szkoda, że do końca z regulaminem nie zapoznali się reprezentanci Ełku, którzy przysłali na regaty męską załogę. Wprawdzie dopuszczono ją do startu, ale w finale popłynęły już tylko osady mieszane; Faworytem byli uczniowie LO 10, jest to przecież Szkoła Mistrzostwa Sportowego, gdzie istnieje specjalizacja kajakarstwa.

Pierwsza próba zakończyła się falstartem, za drugim razem uczestnicy finału wypłynęli prawidłowo. Dystans 200 metrów wymaga znakomitego refleksu i rytmicznego wiosłowania. Tu ciężko odrobić straty. Stawka była wyrównana, z nieznaczną przewagę płynęli uczniowie SMS. Gdy wydawało się, że osiągnę metę jako pierwsi, sternik wypadł z toru i tym samym po sukces sięgnęli zawodnicy LO 8. Wicemistrzami zostali reprezentanci LO 1.

Do zwycięstwa mistrzów poprowadził jako sternik Bolesław Krawczyk, multisportowiec, który też jest Smokiem, a w piątek został podwójnym medalistą, bowiem jego gimnazjaliści sięgnęli po srebrny krążek.

Medaliści wyścigu licealistów:

1 LO 8 Olsztyn
2 LO 1 Olsztyn
3 LO 10 Olsztyn.

Skład zwycięskiego zespołu:

Julita Łykowska, Ewelina Jacuńska, Magda Daniszewska, Aneta Rzepnikowska, Emilia Sadowska, Dominika Biesiekierska, Natalia Mrozek, Kamila Faszcza, Karolina Sarkiewicz, Piotr Jezierski, Daniel Rogalski, Paweł Deptuła, Piotr Deptuła, Sebastian Koledziński, Adrian Bodzon, Patryk Rudnicki, Karol Chrabąszcz, Paweł Eichler, Grzegorz Czajkowski, Marek Hoang.

Najlepsze trzy zespoły uhonorowano efektownymi pucharami, uczestnikom regat wręczono upominki rzeczowe. Ale największą wartością były cztery wspaniałe godziny spędzone na sportowo i…z uśmiechem.

 

{gallery}Galerie/Smocze{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x