VIII Ogólnopolski Festiwal Olsztyn 2012 – Smoki gościnne , ale…pazerne

W ostatnią sobotę sierpnia na Plaży Miejskiej w Olsztynie duży ruch. Równolegle w czasie odbywały się dwa duże wydarzenia sportowe. Podczas gdy na boiskach grali siatkarze, brzeg jeziora opanowali uczestnicy VI Festiwalu Smoczych Łodzi - imprezy tradycyjnie organizowanej przez Olsztyński Klub Smoka. Pogoda wprawdzie nie była nadzwyczajna, ale na szczęście nie padało i było w miarę ciepło. W każdym razie w piątek gorzej to wyglądało.

– Impreza idzie fantastycznie. Pogoda, mimo chmur, dopisała. – mówi Jerzy Gąska , zawodnik pierwszego z dwóch składów wystawionych w zawodach przez olsztyniaków.

Regaty przebiegały się w czterech kategoriach: Open Mixt (osada damsko-męska), Junior (do lat 21), Fan 250 m(drużyny reprezentujące zakłady pracy) oraz Open (skład łodzi dowolny). Każda drużyna ścigała się dwa razy. Choć z przyczyn logistycznych łodzie płynęły dwójkami, to ostatecznie decydował najlepszy zsumowany czas obu wyścigów.

Prócz gospodarzy , w Festiwalu brały udział również drużyny z Malborka, Gdańska i Warszawy. Ci ostatni od dłuższego czasu stanowili duże zagrożenie dla naszych „Smoków”. Dziś była okazja do bezpośredniej konfrontacji.

W kategorii Open na wodę wypłynął też drugi skład olsztyńskiego klubu, w którym, obok bardziej doświadczonych, mieli okazję powalczyć również najmłodsze stażem „Smoki”. Była to dla nich z pewnością doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia.

– Wyścig udało się wygrać, ale liczy się przecież uzyskany czas. – tłumaczą tuż po pierwszym wypłynięciu zawodnicy OKS II Grzegorz Cesarczyk i Dariusz Michalski. – Nasz pierwszy skład ma zapewnione podium, ale z nami sprawa nie jest taka pewna. W naszej łodzi przeważają raczej młodzi, jeszcze niedoświadczeni zawodnicy.

Olsztyński Festiwal Smoczych Łodzi zakończył się późnym popołudniem. W kategorii open bezkonkurencyjni okazał się pierwszy skład gospodarzy, którzy wyraźnie pokonali drużynę Spójni Warszawa i Słodkich Smoków z Malborka. OKS II zając miejsce czwarte.

Olsztyniacy dominowali także w kategorii Fan. Pierwsze dwie lokaty wywalczyły kolejno osady MPK i Lakers. Na szczególną uwagę zasługują też trzecia łódź kategorii, do której zasiedli przebywający w stolicy Warmii i Mazur siatkarze z Warszawy, którzy spontanicznym zrywem postanowili spróbować swoich sił z nieco innej dyscyplinie. Drużynie z Gdańska nie udało się ukończyć wyścigu.

– Wygraliśmy z wyraźną przewagą nad warszawiakami. Rywalizacja składały się z dwóch wyścigów – każdy po 1000 m z dwoma nawrotami, nie może być więc mowy o przypadku. – stwierdza z dumą pan Gąska.

Za niespełna miesiąc kolejna prestiżowa impreza – Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie. Udany występ w Festiwalu jest zapowiedzią dobrych wyników.

 

WYNIKI

Kategoria OPEN

 1. OKS I
 2. Spójnia Warszawa
 3. Słodki Smok Malbork
 4. OKS II
 5. MRKS Gdańsk

Kategoria Fan

 1. MPK Olsztyn
 2. Lakers Olsztyn
 3. Metro Warszawa

Kategoria Open Mixt

 1. Spójnia Warszawa
 2. Słodki Smok Malbork
 3. MRKS Gdańsk

Kategoria Juniorów

 1. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
 2. Polski Klub Przygody
 3. Słodki Smok Malbork
 4. Metro Warszawa

 

{AdmirorGallery}12.08.25-festiwal{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x