WAMA-SPORT Historia – Sukcesy olsztynian na Dunaju

Fot.ilustracja

Trzy złote i jeden srebrny medal przywieźli w lipcu 2009 roku z Klubowych Mistrzostw Europy z Budapesztu reprezentanci Olsztyńskiego Klubu Smoka. Udowodnili, że smocze łodzie w stolicy Warmii i Mazur rozwijają się znakomicie. Na Dunaju wystąpiło cztery tysiące zawodników z 58 klubów. Polskę reprezentowało 200 osób, w tym dwie osady olsztyńskie.

W trakcie zawodów przeprowadzono 200 wyścigów. Ekipy znad Wisły stawały na podium pięciokrotnie, z czego olsztynianie cztery razy. Największe sukcesy odniosła załoga, startująca w klasie Grand Masters, a więc złożona z zawodników powyżej 50 roku życia. Wygrali na trzech dystansach: 200, 500 i 2000 metrów. Osada Senica Masters (zawodnicy do 50 lat) miała nieco liczniejszą konkurencje, a więc i trudniejsze zadanie. Szczególnie wyścig na 2000 metrów był widowiskiem pasjonującym. Nasza „młodzież” wywalczyła srebrny medal na 500 metrów.

Skład olsztyńskiej osady, trzykrotnych złotych medalistów Mistrzostw Europy:

Leszek Gryckiewicz, Andrzej Chałabaty, Marek Rękowski, Jarosław Gulak. Zbigniew Szymański, Bolesław Krawczyk, Jan Hupenik, Jerzy Gąska, Zdzisław Grajżul, Mirosław Piechowski, Andrzej Szutnik, Ryszard Serwowik, Henryk Wilczek, Henryk Olesiński, Andrzej Zażycki, Kazimierz Wiśniewski, Stefan Kozłowski, Jerzy Behling, Zeznon szeszkowski – sternik łodzi, Izabela Niedźwiedzka – bębniarz.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

historia Olsztyn smocze lodzie sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x