19 WOŚP na Warmii i Mazurach – Sportowcy w pierwszym szeregu

W najbliższą niedzielę odbędzie się 19 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja charytatywna zapoczątkowana prawie 20 lat temu przez Jerzego Owsiaka stała się hitem obu dekad. Przekonuje nas o wrażliwości Polaków, którzy mimo swoich problemów chcą pomóc rodakom, znajdującym  się w jeszcze większej potrzebie. Od początku grupą bardzo aktywną wspierającą tę inicjatywę są sportowcy. Nie inaczej jest w tym roku. Do redakcji napłynęły pierwsze informacje o imprezach. Zachęcamy do nadsyłania anonsów.

 

 W niedzielę 9.01.2011 roku w hali ” Urania ” odbędzie się piłkarska WOŚP połączona ze zbiórką pieniędzy dla 14 – letniego ciężko chorego zawodnika Patryka Hermana, który mimo tak młodego wieku grał już  w NAKI Olsztyn , OKS 1945 Olsztyn, a ostatnio w olsztyńskiej Warmii.
Właśnie te drużyny oraz Stomil Olsztyn i Akademia OSW, a także dziewczęcy klub ” Surma ” Barczewo będą rywalizować w konkursach piłkarskich.
Jednak najważniejsze  będzie aukcja koszulek piłkarskich: Piotra Kulpaki – jeszcze z Polonii Warszawa, Zbyszka Małkowski  (Hibernian Edynburg), Rafała Lasockiego (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) , Michała Trzeciakiewicza  (Korona Kielce), Pawła  Alancewicza  (OKS 1945 Olsztyn), a także proporczyki i piłki z podpisami braci Gikiewicz, Adriana Mierzejewskiego oraz książki o olsztyńskim sporcie ufundowane przez Urząd Miasta Olsztyn.
Start 10:00. Aukcja godz 11:00
Do kupienia będą także: kawa, herbata oraz ciasta przygotowane specjalnie na tą okazję!!!

 100 TURNIEJÓW DLA JERZEGO

Tenisiści stołowi to grupa sportowców, która od razu podjęła inicjatywę, a ostatnio imprezy związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy organizują pod hasłem „100 turniejów dla Jerzego”. Oczywiście w tym roku jest podobnie.

Giżycko

W Giżycku turniej w kategorii: dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i w grupie open odbędzie się o godzinie 10 w Sali Gimnazjum nr 2 przy ul. Warszawskiej (zapisy do godziny 9.30). System rozgrywek uzależniony jest od liczby uczestników: w grupach każdy z każdym lub systemem rosyjskim, do dwóch przegranych. Wpisowe we  wszystkich kategoriach  5 złotych, open 10 złotych. Za zajęcie miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych   zawodnicy otrzymają  medale, puchary, dyplomy

Kontakt:  Piotr Trochim        tel. kom. 600 075 681

Lidzbark Warmiński

 Bardzo atrakcyjny turniej odbędzie się w niedzielę w Lidzbarku Warmińskim. Od godz.14 rywalizować będą wszyscy chętni, a w imprezie tracycyjnie wezmą udział zawodniczki i zawodnicy Warmii tworząc deble z vipami. A tu swój występ zapowiedzieli m. in. marszałek województwa Jacek Protas, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Artur Wajs, posłowie: Janusz Cichoń i Piotr Cieśliński, a w rolę prowadzacego wcieli sie Piotr Bałtroczyk. W ubiegłym roku zwyciężył mikst: Janusz Mucha-Roksana Załomska. W tym trudno wskazać faworyta. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada sie turniej pod hasłem „Ograj vipa”. Ze znanymi postaciami naszego życia politycznego i nie tylko spotkaja się najlepsi uczestnicy turnieju amatorskiego. Oczywiście będzie wiele innych atrakcji, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na turniej do Lidzbarka Warmińskiego.

zapr

 

Olsztyn

Do inicjatywy włączył się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, który w niedzielę (9 stycznia) organizuje otwarty turniej tenisa stołowego w sali przy ul. Głowackiego. O godz. 11 zagrają: młodzież i dzieci do lat 18, o godz. 11.30 kategoria open (wszyscy chętni). Zapisy na 15 minut przed turniejem. Obowiązuje system gry – rosyjski (do dwóch przegranych), wpisowe do puszki. Przewidziane są nagrody: puchary, dyplomy i…niespodzianki

Kontakt: Artur Bossowski tel.: 502 15 76 76

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x