Olsztyński Tydzień Dawcy Szpiku – „Najpiękniejszy dar to życie”

W poniedziałek (14 listopada)w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie odbyła się akcja „Najpiękniejszy dar to życie”, w ramach Olsztyńskiego Tygodnia Dawcy Szpiku.  Honorowymi gośćmi byli olsztyńscy sportowcy, którzy wzięli aktywy udział w tym przedsięwzięciu. To  przykład poparcia dla idei transplantologii w Polsce i w Olsztynie. W akcji uczestniczyli: TEAM Kondratowicz, futboliści Olsztyn Lakers, piłkarze ręczni OKPR Warmia Anders Group Społem Olsztyn, siatkarze Indykpol AZS Olsztyn, koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn oraz zawodnicy MMA Arrachion .

 

Udział najpopularniejszych sportowców z całą pewnością przyczynił się do spopularyzowania idei. Zawodnicy złożyli autografy na plakatach promocyjnych, rozmawiali z organizatorami, personelem, uczestnikami, wśród których byli także kibice. Dziękujemy im za miły gest. Wszyscy będziemy o tym pamiętać.

Honorowy patronat nad Akcją objął Pan Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego, a jej organizatorami ” byli : Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, Poltransplant – jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia, a także Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

{gallery}szpik14{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x