4 Puchar Świata Juniorów w Indiaca – Kaczkan Morąg z brązowym medalem

W 4 Pucharze Świata Juniorów w Indiaca, który odbywał się w Ettelbruck /Luksemburg/ drużyna Kaczkan Morąg zajęła trzecie miejsce. Była to pierwsza okazja, by sprawdzić swoje możliwości i powalczyć o medal na arenie międzynarodowej i cel został osiągnięty. Zadanie nie było łatwe. W Polsce ta dyscyplina jest mało znana i trudno znaleźć sparingaprtnerów, by przygotować się do takiego turnieju.  A mimo to dziewczęta zespołu Kaczan Morąg stanęły na podium.

Poziom okazał się bardzo wysoki i zaskoczył trenerów oraz same zawodniczki. Już podczas treningów dało się zauważyć, że rywalki, dysponują doskonałą obroną i atakiem, ale przede wszystkim górują nad naszymi wiekiem i warunkami fizycznymi.

Wzrost i budowa ciała, szczególnie zawodniczek drużyn niemieckich, nieco zdeprymowały morążanki, co z pewnością przełożyło się na wyniki meczów eliminacyjnych. W tej fazie bardzo dużo zależało od wyniku meczu drużyny Morąg, która musiała wygrać z drużyną z Luksemburga, by móc zagrać w półfinale. Ostatecznie Morąg wygrał z z gospodarzami 2:1.

W półfinale obie polskie drużyny musiały uznać wyższość zespołów niemieckich i został im do rozegrania finał B. Mimo iż brąz był już w rękach Polaków, żaden z zespołów nie odpuścił. Dziewczęta z drużyny Morąg wygrały pierwszego seta, czym zaskoczyły swoje koleżanki. W drugim zawodniczki Kaczkan Morąg nie ustąpiły i ze znaczną przewagą punktową wyrównały wynik. O zwycięstwie zdecydował trzeci set i tu także mocniejszy okazał się Kaczkan Morąg, zdobywając z ten sposób III miejsce i brązowy medal. W finale zagrały dwie niemieckie drużyny. Wygrały zawodniczki TSV Enzweihingen, które w całym turnieju nie przegrały żadnego meczu.

Dla drużyn Morąg i Kaczkan Morąg był to bardzo dobry występ i pierwsza możliwość sprawdzenia swoich sił. Wyjeżdżając nie wiedziały , jaki będzie poziom zawodów, dlatego III i IV miejsce polskich drużyn na arenach międzynarodowych bardzo cieszy. Zaistniały i pokazały, że nie brakuje determinacji i ducha walki, dlatego za dwa lata walka o tytuł mistrza będzie już znacznie łatwiejsza.

{AdmirorGallery}indiaca42{/AdmirorGallery}

Składy morąskich drużyn:

Kaczkan Morąg – Biernacka Patrycja, Gromek Alicja, Nawra Natalia, Niedźwiecka Małgorzata, Redosz Maja, Seweryn Aleksandra, trener Leszek Biernacki

Morąg – Gałęza Anna, Gojdycz Angelika, Grunwald Julia, Malesa Wiktoria, Mazur Marlena, Żołnowska Sylwia, trener Olga Kosiniak

Wyjazd wsparli – Zakład Produkcji Drzewnej „Kaczkan”, Agromech Krzysztof Kowalewski, Tigmet, Przewozy Autokarowe Lipnicki, Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Agencja Sportowo-Reklamowa Gratka, Nadleśnictwo Dobrocin, „Klas-grunt” Cezary Zacharewicz, Mirosław Pieszko, Roman Szawłowski oraz rodzice zawodniczek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

indiaca Kaczkan Morąg Morąg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x