50 Plebiscyt Gazety Olsztyńskiej – Zakochani w „Hołku”

Ogłoszenie  wyników Plebiscytu Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców minionego roku jest z całą pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń na Warmii i Mazurach. Tegoroczny był jubileuszowym – pięćdziesiątym, a więc szczególnym, podczas którego nie tylko zaprezentowano dziesiątkę 2010 roku, ale rozstrzygnięto też kilka innych konkursów. A to wszystko odbyło się podczas Balu Sportowca w Restauracji „Przystań”

 Na balu  oprócz wybitnych sportowców zjawili się przedstawicieli świata polityki i biznesu. Dzięki nim wielu zawodników może rozwijać swój talent, a potem trafić do reprezentacji Polski, także na listę kandydatów do zwycięstwa w Plebiscycie. Z całą pewnością głównym mecenasem sportu na Warmii i Mazurach jest Urząd Marszałkowski, który konsekwentnie realizuje program rozwoju sportu i kultury fizycznej w regionie. Marszałka Województwa, Jacka Protasa – wypróbowanego przyjaciela wszystkich sportowców, reprezentowała Anna Wasilewska z Zarządu Województwa, pod której pieczą znajduje się sport na Warmii i Mazurach.
W uroczystości uczestniczyli również m. in. senator Ryszard Górecki, wojewoda Marian Podziewski, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, starosta powiatu olsztyńskiego Mirosław Pampuch oraz sponsorzy tego wydarzenia. Nie zabrakło również triumfatorów poprzednich plebiscytów.

Wszyscy obecni na sali chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłej w ubiegłym roku znakomitej trenerki, przedtem gimnastyczki Małgorzaty Plichty.

 Tym razem organizatorzy przygotowali konkursy w kilku kategoriach. Z zapartym tchem czekano na rozstrzygnięcia, a emocje łagodziły występy sportowców.

 Wydarzeniem sportowym 2010 roku wybrano bez najmniejszych wątpliwości Turniej Word Tour w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Nagrodę przyznaną dyrektorowi imprezy Tomaszowi Dowgiałło i gratulacje od Pani Anny Wasilewskiej odebrał w imieniu syna Pan Andrzej Dowgiałło – twórca tego pomysłu. To znakomity przykład odwagi, profesjonalizmu i wyobraźni.

 W głosowaniu w kategorii „Piłkarz Roku” – zwyciężył młody zawodnik Huraganu II Morąg Marek Kucharski.

 W głosowaniu sms-owym na najpopularniejszego sportowca regionu zwyciężył wioślarz Wiru Iława Miłosz Jankowski.

 Jubileuszowy konkurs skłonił organizatorów do przeprowadzenia rywalizacji na plebiscytowego sportowca wszechczasów, którego wybrano spośród poprzednich triumfatorów. Zwyciężył niezapomniany Marian Bublewicz – wspaniały zawodnik, którego na Warmii i Mazurach wszyscy uwielbiali i pamięć o Nim trwa do dziś.

 Trenerem roku został Jerzy Ringwelski z Truso Elbląg, które wychował znakomity zespół piłkarek ręcznych. Pracując z nimi kilka lat zdobywał medale Mistrzostwa Polski w różnych grupach wiekowych, a zwieńczeniem dzieła był tytuł mistrzyń Polski juniorek w 2010 roku.

 Nastąpił punkt kulminacyjny. Poznaliśmy czołową dziesiątkę najpopularniejszych sportowców 2010 roku w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i dziennika Elbląskiego.

 

Oto rozstrzygnięcia

 1 Krzysztof Hołowczyc – sporty samochodowe

2 Paula Plichta – gimnastyka sportowa

3 Dariusz Idzikowski – taekwondo ITF

4 Piotr Hatowski – taekwondo WTF

5 Karol Jabłoński – żeglarstwo

6 Michał Burczyński – bojery

7 Kacper Kozłowski – lekka atletyka

8 Bogdan Król – sport niepełnosprawnych – wózki

9 Beata Engel – sztuka walki Shaolin

10 Sara Piasecka – żeglarstwo/bojery

 Plebiscyt to w sumie zabawa, ale traktowana przez sportowców prestiżowo. To wyraz uznania sympatyków i kibiców. Wysokie miejsce jest zwieńczeniem udanego sezonu w coraz trudniejszej rywalizacji. Z drugiej strony plebiscyt to osobliwa rywalizacja, do której wielu podchodzi nadzwyczaj subiektywnie, widząc tylko swojego faworyta. Ale to dodaje tylko kolorytu tej imprezie, która mamy nadzieje, przetrwa kolejne 50 lat.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x