51 lat minęło – Jak przywrócić blask Stadionowi Leśnemu?

Od rekordu świata w trójskoku Józefa Szmidta (17.03) minęło dokładnie 51 lat. Złoty medalista olimpijki uzyskał niebotyczny na tamte czasy rezultat na Stadionie Leśnym w Olsztynie i od tego momentu wspaniały obiekt odwiedzało wielu wybitnych lekkoatletów z myślą, że może im też się uda. Niepowtarzalne położenie stadionu uczyniło z niego prawdziwą perłę, która przez wiele lat była dumą stolicy regionu. Niestety przebudowa stadionu, stała się początkiem końca. Pozostało tylko miejsce i…wspomnienia, które starają się kultywować mieszkańcy Olsztyna.

 

Co roku na tych terenach organizowany jest festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu” Na razie tylko w ten sposób możemy zamanifestować tęsknotę za tym niepowtarzalnym , legendarnym miejscem. W niedzielę (7 sierpnia) znów odbyło się spotkanie miłośników tej idei. Zabawy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, turniej piłkarski, mnóstwo kramów i straganów, wreszcie park linowy – to wszystko było do dyspozycji uczestników. Na estradzie występowały zespoły muzyczne, a gwiazdą wieczoru była znana piosenkarka Anna Jurksztowicz.

{vsig}lesny{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x