Aktywuj się z MOSiR-em Elbląg – Zumba, Joga, Aqua Fitness i wiele innych zajęć

For. MOSiR Elbląg
Aktywuj się z MOSiR-em to program różnorodnych zajęć rekreacyjnych, które odbywają się m.in. na sali do fitnessu czy na basenie. 7 września rozpocznie się kolejny sezon, w którym będzie można skorzystać z zajęć Jogi, Zumby, Turbo Spalania czy Aqua Fitness. Dla seniorów będzie Aerobik w wodzie, a dla najmłodszych – nauka i doskonalenie pływania. Z myślą o wszystkich chętnych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę różnorodnych zajęć, która będzie stopniowo rozszerzana.

– Z roku na rok staramy się dopasować jak najlepiej naszą ofertę do potrzeb elblążan – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – W tym roku musimy dodatkowo dopasować ofertę do sytuacji związanej z koronawirusem i wszelkimi obostrzeniami. Należy tu jednak podkreślić, że wszystkie nasze obiekty są bezpieczne, wszędzie restrykcyjnie przestrzegamy zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia, więc serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. A jest w czym wybierać.

JOGA

Vinyasa Yoga jest przeznaczona dla wszystkich, a każdy ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Vinyasa jest energetyczną formą jogi, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Ważnym elementem jest zsynchronizowanie ruchu z oddechem. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Zajęcia będą odbywały się we wtorki o godz. 19.00. Prowadzi je Agata Derebecka, certyfikowany, międzynarodowy instruktor jogi Hatha/Vinyasa RYT 200h Yoga Alliance. Pierwsze zajęcia 8 września.

ZUMBA

Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla aerobiku czy fitnessu, aby w rezultacie w unikalny sposób zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki. Będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 20.15. Pierwsze spotkanie z zumbą 8 września.

TURBO SPALANIE

Oparte będzie na zasadach treningu Tabata, czyli zajęć opracowanych w oparciu o trening interwałowy. Łączy się tu ćwiczenia w taki sposób, aby poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Trening ten oparty jest na dużym wysiłku i następujących, we właściwych odstępach, przerwach na odpoczynek, co pozwala ciału na kolejne jeszcze intensywniejsze serie. Prowadzi to do maksymalnej stymulacji mięśni całego ciała oraz do silnego pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz, a odbywać się będą w każdą środę o godz. 19.00. Pierwsze zajęcia 9 września.

Zajęcia Jogi, Zumby oraz Turbo Spalania będą w sali fitness w budynku Krytego Lodowiska przy ul. Karowej 1. Koszt uczestnictwa w tych zajęciach to każdorazowo 13 zł od osoby. Bilety można nabywać tuż przed zajęciami w kasie lodowiska. Od nowego sezonu będzie możliwość korzystania z zajęć w ramach karty Multisport.

AQUA FITNESS

Są to zajęcia skierowane do wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Jest to forma treningu, który zmierza do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej, przy wykorzystaniu różnorodnych form ruchowych w wodzie. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Zajęcia będą odbywały w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki 25 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 20.00. Pojedyncze wejście to koszt 25 zł, natomiast karnety można kupić w cenie 85 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 140 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

Komunikat dotyczący Krytej Pływalni

Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej 68 w Elblągu po kilkumiesięcznej przerwie zostanie ponownie otwarta 1 września 2020 roku. Jednak w związku z pandemią wirusa COVID-19 obiekt przeznaczony będzie dla szkół i klubów sportowych. Z basenu nie skorzystają klienci indywidualni, którzy będą mogli pływać jedynie w CRW Dolinka.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu podjął decyzję, że w trakcie gdy w basenie przy ul. Robotniczej odbywają się zajęcia dla uczniów, z pływalni nie będą korzystały inne osoby. W samym obiekcie obowiązywały będą zasady zalecane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspektora Sanitarnego. Będzie zatem konieczność zakrywania ust i nosa od wejścia do budynku aż do czasu znalezienia się w szatni i ponownie po wyjściu z części basenowej, aż do czasu opuszczenia obiektu. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk w wyznaczonych punktach. Szafki i klamki będą na bieżąco dezynfekowane. Reasumując, Kryta Pływalnia jest przygotowana na ponowne otwarcie i w pełni bezpieczna dla użytkowników. Przestrzegane są tu wszelkie wytyczne zawarte w rozporządzeniach Rady Ministrów tak, aby zapewnić jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki dla dzieci i młodzieży.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg rekreacja sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x